Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
173 posty 0 komentarzy

Referendum w Warszawie

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Referendum w Warszawie

Nie znamy jeszcze ostatecznych wyników referendum w Warszawie, ale mamy już triumfalne ogłoszenie jego nieważności.
Niezależnie jednak od końcowego wyniku który jak dotąd potwierdza stalinowską tezę o przewadze liczących głosy nad głosującymi, możemy z tego faktu wyciągnąć określone wnioski, a mianowicie:
- w oddanych głosach 95 % było za odwołaniem urzędującego prezydenta Warszawy i jeżeli nawet gdybyśmy w brakujących do ważności 3 – 5 % głosów uznali korzystne dla niego stanowisko to i tak zaistniałaby miażdżąca przewaga głosów domagających się ustąpienia. Czy w tych warunkach człowiek który ma chociażby minimalne poczucie honoru nie powinien sam ustąpić ze stanowiska?
 
- bojkot udziału w referendum był propagowany przez państwowych urzędników na najwyższym szczeblu i dyspozycyjne media. Referendum ogłoszone przez wojewódzkiego komisarza wyborczego zgodnie z art. 170 konstytucji i 23 art. ustawy o referendach lokalnych jest aktem państwowym. Mam wprawdzie określony stosunek do konstytucji „III Rzeczpospolitej” czemu dawałem wyraz w licznych publikacjach, ale państwowych urzędników obowiązuje zarówno pragmatyka służbowa jak i przede wszystkim złożona przysięga przestrzegania prawa dzięki któremu sprawują swoje urzędy. W tym przypadku wystąpili wyraźnie przeciwko temu prawu, może to nie dotyczyć prezydenta miasta który nie jest urzędnikiem państwowym, za jednym wyjątkiem, a mianowicie spełniania powierzonych mu funkcji w imieniu państwa. Sprawa najwyraźniej kwalifikuje się do rozpatrzenia przez Trybunał Stanu i ewentualnego unieważnienia przeprowadzonego w tych warunkach referendum z nakazem jego powtórzenia. Pomijam liczne, zgłaszane uchybienia wykonawcze.
 
- w telewizyjnej dyskusji nad referendum niektórzy „znawcy kaczych jaj” używali sobie na PiS’ie twierdząc że „upolitycznienie” przezeń referendum przyczyniło się do jego niepowodzenia i uważając że sprawy samorządowe nie powinny być wykorzystywane politycznie.
Jest to wierutna bzdura, gdyż każdy przejaw życia społecznego jest przedmiotem działalności politycznej, inaczej cała ta działalność nie miałaby sensu. 
Sięgam pamięcią dostatecznie daleko żeby pamiętać o rzeczywiście wolnych wyborach samorządowych jakie odbyły się w Polsce w 1938 roku i które władająca Polską sanacja przegrała praktycznie w całym kraju. Na gruncie samorządowym toczyła się walka nie tylko o władzę lokalną, ale także o możliwość dojścia tą drogą do zmian politycznych na szczeblu rządzenia całym krajem.
Nie jest wykluczone że droga samorządowa może być jedną ze skutecznych dróg do obalenia rządzącego układu w Polsce, który broni swego stanu posiadania per „fas et non fas” i dlatego też nie można z niej rezygnować. 

KOMENTARZE

 • Zastanawiające...
  // w telewizyjnej dyskusji nad referendum niektórzy „znawcy kaczych jaj” używali sobie na PiS’ie//

  - Zastanawiające, że ta prymitywna propaganda działa także na Neonie 24.

  Do tego ciągłe nawoływanie do bojkotu referendum. Na Neonie 24 regularnie produkuje się jedna i ta sama kreatura z Nowego Jorku - niejaki Amadeusz, który nieustannie zapodaje ciągle to samo - bojkot. Zastanawiam się cały czas jaką destrukcyjną rolę odgrywa w tym względzie Neon 24...
 • @Nathanel 15:54:55
  Gwoli sprawiedliwości trzeba przypomnieć, ze to dzięki PiS, który włączył się w akcję zbierania podpisów zebrano ich aż tyle.
 • @Mind Service 15:52:02
  " Zastanawiam się cały czas jaką destrukcyjną rolę odgrywa w tym względzie Neon 24..."

  Na dziś nie otrzymaliśmy jeszcze nowych wytycznych z Kremla.
  Fax nawalił...
 • @Mind Service 15:58:19
  Sie nie przejmuj, bez PiS też by wystarczyło.
 • Wszyscy.
  Złożono zawiadomienie do prokuratury ws. Hanny Gronkiewicz-Waltz
  Tagi: zawiadomienie, referendum, raport, Rada Europy, prokuratura, PiS, nieprawidłowości, Jarosław Kaczyński, Hanna Gronkiewicz-Waltz
  Dodano: 14.10.2013 [13:22]
  Złożono zawiadomienie do prokuratury ws. Hanny Gronkiewicz-Waltz - niezalezna.pl
  foto: Zbyszek Kaczmarek/Gazeta Polska
  Szef stołecznych struktur PiS Mariusz Kamiński oświadczył, że do prokuratury złożone zostało zawiadomienie do prokuratury w sprawie niewywiązywania się z obowiązków przez prezydent Warszawy Hannę Gronkiewicz-Waltz.

  - Referendum przebiegało w warunkach niekonstytucyjnych. Trzeba było jawnie, pod nazwiskiem opowiedzieć się przeciwko władzy. Chciałem pochylić głowę przed tymi, którzy w tych niełatwych czasach się na to zdecydowali, w pełni szanując decyzję tych, którzy nie chcieli wziąć udziału w tej demokratycznej procedurze – oświadczył prezes PiS Jarosław Kaczyński.

  Z kolei szef stołecznych struktur PiS Mariusz Kamiński poinformował, że cały czas zbierane są informacje o wszystkich nieprawidłowościach, jakie miały miejsce przed referendum, jak i w dniu referendum. Wkrótce przedstawiony ma zostać szczegółowy raport w tej sprawie. PiS rozważa także skierowanie stosownego raportu w tej sprawie do Rady Europy i zwrócenie uwagi na ingerencję w referendum, którą podejmował zarówno prezydent jak i premier.

  - W naszej opinii prezydent Hanna Gronkiewicz-Waltz nie wywiązała się z obowiązków, jakie nakłada na nią ustawa. Nie było obwieszczeń w większości dzielnic Warszawy. Zniechęcano do do pisywania się do list wyborczych. Mieszkańcy byli informowali, że może się pojawić u nich Straż Miejska lub policja oraz że będzie przeprowadzany wywiad środowiskowy. Tego typu uchybień jest bardzo wiele – tłumaczył Mariusz Kamiński.

  Na konferencji prasowej Jarosław Kaczyński podziękował na uczestnictwo w warszawskim referendum
 • @Mind Service 15:52:02
  Ten pan @amadeusz2006 jest naprawdę "numerek". Widocznie
  za długo stal przy nogawce ważniejszych i troszkę z samoocena na bakier. Nie rozumiem dlaczego admini takiego człowieka jeszcze tolerują. Pomyśleć ze taki eksponat startował w wyborach i chciał zostać szefem Tarnowa.
  Oto jedne z ostatnich jego wpisów:

  @Stara Baba 21:52:32 NIE MAM CÓRKI SKURWYSYNU
  Posłuchaj gnido żydowska,ja nie Żartuję,zanim dojdzie do zmiany systemu politycznego w Polsce ty jak nie przestaniesz robic wrogiej propagandy na NE i innych portalach zawiśniesz na latarn w trójmieście skąd ponoć pochodzisz..Obiecuję ci to a ja słowa dotrzymuje.Teraz mośku podaj mnie do prokuratury a ja swoimi sposobami ustalę twoje dane i po tobie.Albo siedź cicho i wpierdalaj ta swoją cebulkę z czosnkiem.Chciałeś to masz,ja nie jestem taki inteligentny jak Kula Lis któremu starasz sie przeszkadzać.Morda w kubeł żydowski pomiocie albo zrobię co obiecałemStefan Michał Dembowski New York
  nadużycie link skomentuj
  amadeusz2006 14.10.2013 00:14:20
  @Stara Baba 21:52:32 nigdy o nic nie proszę parchów
  Parchu,przestań kłamać,mój honor i moja godnośc nie pozwoliła by mi prosic cię o cokolwiek .Stefan Michał Dembowski New York
  nadużycie link skomentuj
  amadeusz2006 14.10.2013 00:20:44
 • @Kula Lis 16:08:10
  Wszystkie zachodnie wywiady od dawna wiedzą co się wyprawia w
  POlszy i kogo reprezentują obecne władze. Niemniej trzeba nagłośnić sPOsoby działania POstsowieckiej mafii w UE, najlepiej w parlamencie europejskim.
 • @Marek Lipski 17:41:20
  //Czy ktoś ma ochotę na Nową Partię w Polsce?//

  - Jasne. Większość naganiaczy ma Neonie24 jest za. Bo główna strategia jest taka żeby maksymalnie osłabić PiS - jedyną realną siłę zdolną pokonać PO w wyborach. I by tym sposobem sami swoi, czyli Partia Oszustów nadal była przy władzy. Do ustalenia pozostaje tylko czy to ruska czy wsi-owa strategia...
 • @Mind Service 15:58:19
  Szanowny Panie,

  Tak się złożyło, że zbieraliśmy podpisy w ramach Ruchu Społecznego Porozumienia Narodowego (RSPN). W kilkanaście osób - bez żadnego zaplecza logistycznego i pieniędzy zebraliśmy ok. 3 tys. głosów.

  Brałem aktywny udział w posiedzeniach Komitetu Organizacyjnego MWS (Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej) i Warszawskiej WS. Wiem dokładnie ile kto zebrał podpisów. MWS i WWS -> 200 tys. Najwiecej
  Republikanie (P. Wiplera) - ok 1. tys. RPP - ok 2 tys. Inni - kilka tys.

  PiS (taka potęga) zebrał kilkanaście tys. - dostarczył je ostatniego dnia!!!
  Potem PiS, rozmaitymi akcjami, próbował przejąć całkowicie kontrolę nad referendum - i w dużej mierze "upolitycznił" cała akcję obywatelską.
  To w dużej mierze zniechęciło wielu do głosowania.

  Natomiast PO, zrobiła wszystko aby Warszawiacy zignorowali swoje prawa. I mamy rezultat taki jak mamy.

  Osobną kwestią było przeprowadzenie Referendum i liczenie głosów.

  Musimy się z tego nauczyć i wyciągnąć właściwe wnioski.
  Będę o tym pisał osobny artykuł.

  Wiem, że Pan nigdy nie wierzy w moje słowa - ale to już Pana problem.

  Pozdrawiam
 • BYŁEM NA REFERENDUM, GLOSOWAŁEM ZA ODWOŁANIEM PANI PREZYDENT
  Ale teraz się zastanawiam - co mnie łączy z większością przeciwników Hanny Gronkiewicz-Waltz? Oprócz samej niechęci politycznej? W wielu środowiskach prawicy czuję się po prostu obco, gdyż ton tam nadają nie-Polacy, dys-Polacy i anty-Polacy.
  Przykre doświadczenie.
 • @Ryszard Opara 18:26:43
  //Osobną kwestią było przeprowadzenie Referendum i liczenie głosów//

  - To zdaje się nie był pierwszy przypadek nadużyć przy liczeniu głosów (vide ruskie serwery); aż wierzyć się nie chce, że nie potrafiono należycie przypilnować komisji wyborczych:

  http://niepoprawni.pl/blog/3444/referendalny-przypadek-moze-nie-przypadek#comment-443255
 • ---gdybym mieszkała w W-we -też nieposzłabym na REFERENDUM
  ---------- z deszczu PO pod rynnę PIS

  http://netformator.pl/publicystyka/rozne/opinie-kontrowersje/674-polityka-prorodzinna-przegraa-z-prokocieln

  http://blog.rp.pl/zychowicz/2009/11/18/prawica-najlepszym-
  przyjacielem-zydow/


  -----PREMIER Pan dr.Paweł Zimiński

  http://wiernipolsce.wordpress.com/program/
 • @Ryszard Opara 18:26:43
  Sam Pan jest Warszawiakiem i musi Pan wiedzieć, że porównanie rządów Kaczyński/Marcinkiewicz z rządami HGW wypada blado dla PiS, stąd PiS nie jest w Warszawie stroną która mogłaby pozytywnie wpłynąć na to referendum. Ostre wejście PiS z retoryką na której ta partia się nie raz przejechała spowodowało, że Warszawiacy uznali iż nie chodzi tu o Warszawę a o rozgrywki PO-PiS. W takiej sytuacji wybór mógł być jeden, wyboru prezydenta dokonam za rok, w ustawowym terminie a rozgrywek PO-PiS, tej retoryki wydaje mi się większość Polaków ma dość.
  Do tego Kaczyński zaczął rozpościerać taką "kiełbasę wyborczą", że po prostu było to śmieszne. Bilety po 2 zł, większość ludzi wie ile kosztują bilety w innych miastach. Zakaz lotów nad Ursynowem, przecież wiadomo jak ułożone są pasy startu i lądowania i że w okolicach lotniska nie ma szans na zrealizowanie tego postulatu.
  Nie ma co tu rozważać, że Warszawiacy posłuchali PO czy PiS, po prostu odwrócili się plecami do całej akcji.
  Nie bez znaczenia jest również fakt iż odwołanie dziś HGW spowodowałoby kilkumiesięczny paraliż miasta, bo to kampania, bo wybory i praktycznie jedna kampania przeszła by w drugą. Jak działa w takiej sytuacji miasto? Każdy może sobie wyobrazić. W zasadzie po żółtej kartce dostał każdy, PO, PiS i Guział, w którego dzielnicy frekwencja była jedną z najniższych.
  Zastanawia mnie jednak działanie Kaczyńskiego, ten człowiek musi być całkowicie odizolowany od świata, by nie rozumieć jakie skutki może przynieść jego działanie. Ile było sytuacji, gdy nagłe wkroczenie jego do akcji powodowało spalenie całkowite tej akcji. Choćby zeszłoroczna sprawa TNT , gdzie notowana PiS spadały na łeb, na szyję.
 • @Eugeniusz Sendecki 19:04:13
  ----------------------------------KU PAMIĘCI -------------------------- --Ursynów nie poszło głosować ! -MOŻE przez Pana !! gdy pomyśleli o rządach PRAWICY- brrrrrrrrr następne ubezwłasnowolnienie brrrrrr


  http://www.youtube.com/watch?v=6d0lF6NKUlg
 • @ninanonimowa 21:10:46
  ---aha --św. kościół i JUDEOPOLONIA -POLIN i myślący Polacy

  http://stopsyjonizmowi.wordpress.com/jan-pawel-ii-zyd-wojtyla-katz-i-judaizm-czyli-apokalipsa/
 • @Skanderbeg 22:20:24
  http://kaczynskitusk.wordpress.com/tag/syjonizm/
 • -------------NIE ODNALEZIONO SERWERA :))))))))))))
  ----MOSSAD ? !! Panie Sendecki ???
 • @ninanonimowa 22:37:51
  Aż strach siku zrobić, pani nieanonimowa, po paninych rewelacjach. Bo jeszcze człowiek z gaci pyty dobędzie i okaże się, iż ona przycięta ickowym sposobem.

  Inna sprawa, że pan Skanenberg rację mieć może, gdyż redaktor Michalkiewicz podobne opinie o Kaczyńskim wyraża. Z drugiej strony StM wyrywny jest i odważny dziwnie, całkiem nie po warszawsku dzielnie słowem młóci. A wiadomo wszak od ostatniej niedzieli, że Wsiawiaki zestrachany to mocno naród, w referendum bali się biedaczki udziału wziąść. Sam Redaktor tylko wyjątek jest na całej stolicy. Może więc i on też wraz z Kaczyńskim i z Korwinem w sitwie zmówiony jest.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031