Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
173 posty 0 komentarzy

Wypadki na Ukrainie, co z tego dla nas?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Wypadki na Ukrainie, co z tego dla nas?

Do moich publikacji na temat Ukrainy zgłoszono wiele komentarzy które w znacznej większości wymagają ustosunkowania się. Pomijam inwektywy lub wypowiedzi ze źródeł wiedzy tajemnej, jak na przykład że scenariusz II wojny światowej był znany już na 50 lat przed jej rozpoczęciem i inne temu podobne.

Nie to jednak stanowi moje zmartwienie, człowieka wychowanego w Polsce która miała swoją własną politykę w stosunkach z sąsiadującymi lub współżyjącymi w jednym państwem narodami. W odróżnieniu od tej Polski „III Rzeczpospolita” usiłuje realizować cudze plany najczęściej wbrew najżywotniejszym polskim interesom.

Niektóre spośród tych interesów są nietrudne do zdefiniowania, jak choćby zapewnienie bezpieczeństwa, gwarancja pokojowego współżycia, wzajemnie korzystne stosunki handlowe itp.

Niestety w naszym położeniu geopolitycznym uzyskanie takiego stanu jest niezmiernie utrudnione, mamy bowiem sąsiadów od wieków dybiących nie tylko na nasze granice, ale wprost na naszą egzystencję. Jest to sytuacja bez precedensu w całej Europie i wymaga szczególnych zdolności do stawienia czoła tym zagrożeniom. Nie sprostaliśmy temu w Polsce przedrozbiorowej i w efekcie straciliśmy państwowy byt niepodległy na formalnie 123 lata, a faktycznie na dwa wieki.

Na skutek splotu tragicznych okoliczności nie tylko dla nas zostaliśmy w czasie II wojny światowej pozbawieni kontynuowania niepodległego bytu narodowego na obszarze kraju i chociaż nasze niepodległe państwo było reprezentowane przez rząd na uchodźstwie, a właściwie przez osobę prezydenta, do dnia dzisiejszego nie odzyskaliśmy niepodległego bytu państwowego na terenie kraju.

Warunki naszego wejścia do UE tylko potwierdzają ten stan który znajduje odzwierciedlenie we wszystkich działaniach rządu warszawskiego.

Mimo tego stanu i wielkiego ciężaru ujemnych skutków naród polski nie może wyrzec się walki o jego zmianę i restytucję niepodległego państwa polskiego które będzie funkcjonować dla dobra narodu.

Równolegle z tą walką, a nawet jako jej fragment powinno się czynić wszelkie starania o wywalczenie nawet w obecnych warunkach jak najlepszych rozwiązań dla wspólnego dobra. Czyniono to nawet w czasie zaborów, niekiedy z pozytywnymi rezultatami.

Ponadto, co chyba jest najważniejsze, nikt nie zwolnił nas od pracy koncepcyjnej nad zasadniczymi problemami życia narodowego.

Między innymi mając do wyboru posiadanie jako sąsiada słabą, choćby nam nie sprzyjającą Ukrainę, ale niezależną od Moskwy, lub zapewne silniejszą lecz będącą ekspozyturą Moskwy, - to zawsze będzie lepsze to pierwsze rozwiązanie. Podobnie sytuacja przedstawia się w stosunku do Białorusi.

Tak się składa że dla stanu nędzy w jakim znajduje się współczesna Ukraina atrakcyjna jest współpraca z UE co do której nasze polskie doświadczenia mają całkowicie inny wyraz.

Należy jednak mieć na uwadze zupełnie inną pozycję jaką ma naród polski w Europie, Ukraińcy nigdy dotąd nie doświadczyli niepodległości. Próby tworzenia niepodległego bytu zarówno przez kozaczyznę, jak i Petlurę czy innych spaliły na panewce. Od czasów zdrady Chmielnickiego Ukraina nie może się wyzwolić z rosyjskiej przemocy. Piłsudski w 1920 roku wyciągnął pomocną dłoń zajmując Kijów, który można byłoby utrzymać w ukraińskich rękach gdyby zgodnie z obietnicami Petlura zdołał stworzyć choćby trzystutysięczną armię, tymczasem miał tylko niecałe 30 tysięcy. Podobnie jak Mazepa pod Połtawą w 1709 roku zamiast obiecanych 15 tysięcy przyprowadził zaledwie 1.500 ludzi.

Nie jest wykluczone że Kliczce też nie uda się zgromadzić tyle sił żeby skutecznie obalić prorosyjski rząd, ale sytuacja w świadomości narodowej Ukraińców znacznie się zmieniła i to przynajmniej utrudni rosyjską penetrację Ukrainy.

 

Całość tych wszystkich rozważań jest osadzona w stanie stałego zagrożenia ze strony rosyjskiego imperium, które jest pracowicie odtwarzane przez reżim Putina ze szkodą dla sąsiadów, ale też i dla narodu rosyjskiego. Imperium to podobnie jak i jego poprzednicy tworzone jest w interesie rządzącej oligarchii skazując na nędzę i niewolę miliony poddanych.

Jak dotychczas Rosja w swojej historii niczego innego nie potrafiła zaoferować.

Zaistniały wprawdzie pewne oznaki zmiany nastawienia, jak choćby w czasie rewolucji lutowej w 1917 roku, lub w chwili dojścia do władzy Jelcyna, który potrzebował polskiego wsparcia, ale go nie otrzymał i nawet nie wiemy jak dalece można było liczyć na rewizję stalinowskich decyzji w stosunku do Polski, które do dnia dzisiejszego obowiązują prawem kaduka.

 

Nie jest wykluczone że w przyszłości zaistnieją okoliczności sprzyjające rozwojowi dobrych stosunków Rosji z Polską, ale to wymaga zasadniczych zmian w samej Rosji / i w Polsce też!/, do których mogłoby się w jakimś stopniu przyczynić zmiana sytuacji na Ukrainie.

KOMENTARZE

 • Wszyscy
  Islamiści łączą się z ukra-nazistami. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/12/a114.jpg a1Islamiści łączą się z ukra-nazistami. Teraz już jest niebezpiecznie.Mroczna strona Majdanu. Islamscy terroryści Hisb-ut-Tahrir w Kijowie.

  SENSACYJNE VIDEO

  Teraz w Kijowie jest około 700 islamskich terrorystów-bojówkarzy Hizb-ut-Tahrir, wśród których jest wielu prawdziwych terrorystów walczących w rozlicznych krajach świata. Na Ukrainie realizowane są dwa scenariusze: można powiedzieć, że ich mieszanina, a mianowicie scenariusz jugosłowiański i scenariusz bliskowschodni. Wszystkie te bandyckie siły wspierane są przez ambasadę USA. http://wolna-polska.pl/wp-content/uploads/2013/12/a210-600x326.jpg

  a2

  Ulotki: po lewej wersja rozprowadzana w krajach arabskich, po prawej na Ukrainie przed euromajdanem.

  Video- Mroczna strona Majdanu. W Kijowie 700 bojówkarzy Hizb-ut-Tahrir Przed oglądaniem włącz automatyczny translator
  Тёмная сторона Майдана. В Киеве 700 боевиков Хизб-ут-Тахрир http://www.savetubevideo.com/?v=R1Ty6yYE5i0

  Za: http://3rm.info/41911-vot-eto-uzhe-ochen-opasno-islamisty-obedinilis-s-ukrnacistami-temnaya-storona-maydana-islamskie-boeviki-hizb-ut-tahrir-v-kieve-video.html

  Data publikacji: 11.12.2013

  Przekład: RX
 • Wszyscy
  Ludobójstwo zbrodniarzy UPA i zagłada Polaków na Kresach II RP – wykład dr Lucyny Kulińskiej http://www.savetubevideo.com/?v=cxhKRY2AYJo Ostatnio na Ukrainie, po fiasku negocjacji tego państwa, z tzw. Unią Europejską, wywołano w Kijowie wielkie demonstracje, mające na celu potępienie prezydenta Wiktora Janukowycza, który wstrzymał proces stowarzyszania Ukrainy z UE. [W dniu 7. czerwca 2013 roku w Warszawie, przy ulicy Broniewskiego 44, w sali przy kościele parafialnym pod wezwaniem Zesłania Ducha Świętego, odbył się wykład dr Lucyny Kulińskiej o ludobójstwie na Polakach, dokonanych przez zbrodniarzy z UPA na Kresach II RP, w czasie II wojny światowej.

  Prelegentka jest absolwentką Uniwersytetu Jagiellońskiego, ma dwa doktoraty, jej specjalizacjami są historia i politologia.

  Obecnie jest pracownikiem Katedry Politologii i Historii Najnowszej w Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie.

  W swoim wykładzie dr Kulińska, na tyle ile czas pozwolił, ukazała przyczyny potwornych zbrodni, które wydarzyły się na Kresach II Rzeczypospolitej w okresie II wojny światowej.

  Prowadząca wykład bada przebieg tych wydarzeń od wielu lat, napisała wiele książek dotyczących tego tematu oraz jest autorką licznych artykułów naukowych (wcześniej zajmowała się badaniem polskiego ruchu narodowego).

  Poza ukazaniem faktów historycznych i ich źródeł pochodzących czasem z dalekiej przeszłości, prelegentka ukazała sytuację polityczną na obecnej Ukrainie Zachodniej, gdzie rozwój wypadków ponownie idzie w kierunku propagowania idei szowinistycznych i zbrodniczych, co stanowi bardzo złą przesłankę do rozwoju sytuacji w przyszłości.

  Osoby zainteresowane pogłębieniem wiedzy na temat zbrodni ludobójstwa, dokonanego przez szowinistów ukraińskich, dokonanych na Polakach oraz obywatelach II RP innych narodowości na Kresach II RP, mogą zapoznać się z wykazem literatury, opublikowanym na stronie Towarzystwa Miłośników Kultury Kresowej.]

  Na tzw. Majdanie Niepodległości gromadzi się tłum, niby spontanicznie, jednak tak naprawdę kierowany przez kilka partii politycznych, odwołujących się do tradycji organizacji zbrodniczych typu OUN-UPA – można śmiało powiedzieć, że te twory polityczne, to partie postbanderowskie.

  Patrząc na relacje telewizyjne z tych wydarzeń widzimy flagi ukraińskie, flagi Unii Europejskiej i … tak, tak – to nie sen – banderowskie flagi czerwono-czarne !

  Przy aparatczykach tych postbanderowskich partii, pokazywali się na tych wiecach politycy z Polski: Jarosław Kaczyński, Richard Henry Czarnecki (Ryszard Czarnecki) i Tomasz Poręba z PiS, oraz z PO: Jacek Protasiewicz i Paweł Zalewski (dawniej z PiS).

  Można stwierdzić, że swoją obecnością i wygłaszanymi mowami, wspierali i legitymizowali te ukraińskie partie, jawnie odwołujące się do zbrodniczej przeszłości.

  Materiał przysłany na redakcyjną pocztę od p. Zbigniewa. Dziękujemy.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31