Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
173 posty 0 komentarzy

Pamięć o żołnierzach Niezłomnych

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pamięć o żołnierzach Niezłomnych

 Piszę te słowa, jako jeden z żołnierzy Polski walczącej z sowiecką okupacją posługującą się dla zniewolenia polskiego narodu stworzoną przez siebie administracją polskojęzyczną, ale wraz ze wszystkimi jej organami całkowicie podporządkowaną Sowietom.

 

Zresztą z tą „polskojęzycznością” też były kłopoty albowiem większość kluczowych stanowisk w resortach siłowych zajmowali odkomenderowani funkcjonariusze sowieccy.

Opór polskich sił zbrojnych był naturalną konsekwencją stosunku Sowietów do Polski, a szczególnie faktu fizycznego niszczenia wszelkich przejawów niezależności.

Tę wojnę polsko – sowiecką wywołali sami bolszewicy przez zdradzieckie i podstępne likwidowanie polskich oddziałów AK współdziałających z sowiecką armią w trakcie akcji „Burza”.

Ze strony polskiej stanowiła ta wojna ciągłość walki podjętej w 1939 roku z obydwoma agresorami i prowadzona była przede wszystkim przez te same formacje, które powstały na terenie kraju po klęsce wrześniowej. Główną siłą były jednostki AK, które ze względu na jej formalne rozwiązanie przez „Niedźwiadka” 19 stycznia 1945 roku przybierały formę obywatelskiej AK. Tak było na Białostocczyźnie gdzie komenda Okręgu AK nie ujawniła się Sowietom mając na względzie doświadczenia z sąsiednich okręgów wileńskiego i nowogródzkiego, ale zachowała w pełni struktury organizacyjne dla kontynuowania walki o niepodległość.

Ustanowienie dnia pamięci, a szczególnie akcja ekshumacji i identyfikacji poległych polskich żołnierzy tej wojny stanowi wielki postęp w stosunku do czasów „wyklęcia” i zapomnienia.

W moim przekonaniu jest to tylko część tego, co się należy nie tylko poległym, ale całej tej wojnie.

Po pierwsze musi być historycznie i prawnie zrównany status tej wojny z wojną z okupantem niemieckim, a także z uczestnikami powstań narodowych.

Żołnierze tej wojny powinni uzyskać prawo do noszenia nazwy „Niezłomni” i powinno się ustanowić znak – symbol udziału.

Nadmieniam, że wielokrotnie już pisałem przy różnych okazjach, że używanie nazwy „ „Wyklęci” przeniesionej z PRL stanowi ciągle pojęcie wielce kontrowersyjne i może być przyczyną wielorakich interpretacji, szczególnie w miarę upływu czasu.

Istotną sprawą jest zrównanie praw kombatanckich, zaliczenie stażu wojennego i uznanie stopni wojskowych.

Chciałbym podkreślić, że dla takich żołnierzy jak ja może to być sprawa drugorzędna ze względu na posiadany staż z czasów wojny, ale dla tych wówczas bardzo młodych ludzi, którzy nie brali udziału w II wojnie światowej, a rozpoczęli służbę już w formacjach walczących z sowiecką okupacją ma to znaczenie zasadnicze.

Przypominam sobie, że większość żołnierzy, którymi dowodziłem lub szkoliłem była w tym czasie w wieku poniżej 20 lat i nie mieli za sobą stażu w AK. Oni to właśnie mimo wielkich strat mieli największe szanse na przeżycie do dni dzisiejszych i chociaż pod koniec ich życia warto o nich pamiętać i uhonorować.

Z tego, co obserwuję większość energii poświęca się na zaliczenie jakiegoś okolicznościowego obchodu, a nie na przywrócenie właściwego miejsca w naszej historii tego powstania narodowego, które przecież swym rozmiarem było większe niż powstanie styczniowe słusznie zapisane w naszej historii. 

 

KOMENTARZE

 • 1 marca- dzień wyklętych
  http://www.youtube.com/watch?v=7ks_bycQtgU&feature=related

  Osuszył czas mokradła krwi,
  Czerwone słońce znów w zenicie...
  Czy warto było w wojny dni
  Za taki kraj oddawać życie?

  Słychać pokoleń drwiący śmiech,
  To komuniści mają święto,
  Lecz Mądry Bóg w Osobach Trzech
  Pamięta, za co Was wyklęto.

  Zanim ostatni pójdzie z Was
  W niebieskiej partyzantce służyć,
  Wszyscy staniemy jeszcze raz.
  Może historia się powtórzy...

  Ujada sztab lewackich szmat
  I wściekle wrzeszczy swołocz UBecka
  Że tamtą Polskę uznał świat,
  Gdy armia tkwiła w niej sowiecka.

  Amerykański pisze Żyd
  O Waszej za holocaust winie,
  Obce Żydowi słowo "wstyd",
  Choć w polskiej chował się rodzinie.

  Zanim ostatni pójdzie z Was
  W niebieskiej partyzantce służyć,
  Wszyscy staniemy jeszcze raz.
  Może historia się powtórzy...

  Wystawę oto macie dziś,
  Skoro najlepszą bronią pamięć
  I groźna tej wystawy myśl
  - Że wolnych ludzi nic nie złamie.

  Niech się prostuje nieszczęść splot
  I niechaj drżą moskiewskie karły.
  Hańba wierzącym w Sierp i Młot,
  Chwała za niepodległość zmarłym.

  Zanim ostatni pójdzie z Was
  W niebieskiej partyzantce służyć,
  Wszyscy staniemy jeszcze raz.
  Może historia się powtórzy...

  -----------------------------------------------------------------------------------------
  Rok 1997, słowa Leszek Czajkowski. Piosenka dedykowana "Polskiemu Podziemiu Niepodległościowemu ze szczególnym uhonorowaniem Narodowych Sił Zbrojnych". Przedruk z "Naszej Polski" nr 17 (83), 23 kwietnia 1997
 • 5+++++++++++++ i dodatek.
  Prezydent Wrocławia wygwizdany na obchodach dnia Żołnierzy Niezłomnych i Wyklętych. Rafał Dutkiewicz, prezydent Wrocławia został wygwizdany podczas uroczystości obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych pod pomnikiem Ofiar Terroru Komunistycznego 1945-1956 na Cmentarzu Osobowickim.

  - Hańba, idź do Baumana – krzyczeli w stronę Dutkiewicza ludzie, którzy stali nieopodal pomnika. – To skandal, że prezydent naszego miasta przyjmuje z honorami na uniwersytecie Zygmunta Baumana - stalinowca, siepacza z komunistycznej bezpieki, który zwalczał żołnierzy niepodległościowego podziemia – mówił wzburzony mężczyzna, który przyszedł na uroczystości.
 • @moher 14:18:32
  Prowokacja policji we Wrocławiu. Zakłóciła uczczenie pamięci Żołnierzy Niezłomnych /Wyklętych 23 osoby zostały bezprawnie zatrzymanych podczas obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych we Wrocławiu. Powodem było odpalenie rac pod pomnikiem rotmistrza Witolda Pileckiego. Było ono… zgłoszone w programie uroczystości i uzgodnione z władzami miasta.

  Jak zapewniali organizatorów przedstawiciele władz miasta, policja miała być poinformowana o tym, że odpalenie rac jest częścią programu zgromadzenia i ma na celu uczczenie tych, którzy ginęli w walce o wolną Polskę.

  We wrocławskim marszu wzięło udział około 3 tys. osób. Przypomnijmy, iż po proteście na Uniwersytecie Wrocławskim przeciwko wizycie stalinowca Zygmunta Baumana, byłego funkcjonariusza zbrodniczego Korpusu Bezpieczeństwa Wewnętrznego mordującego Żołnierzy Wyklętych, pogróżki pod adresem kibiców Śląska Wrocław wygłaszał sam premier Donald Tusk. „Będziemy starali się wraz z MSW, ale także z innymi instytucjami państwa niezwykle twardo egzekwować prawo szczególnie wobec tak zorganizowanych grup, bo dzisiaj one mogą się wydawać jeszcze mało groźne, chociaż ja uważam, że to jest wstęp do poważnego nieszczęścia” – stwierdził.

  Tymczasem dziś rano podczas oficjalnych obchodów prezydenta miasta Rafała Dutkiewicza powitały okrzyki „Gdzie masz Baumana?!”.

  Zdaniem prawnika Jacka Bąbki, prezesa Fundacji Badań nad Prawem, takie naciski jak wypowiedź premiera, mogą prowokować policjantów do bezprawnych działań. – Taka nadgorliwość mogła mieć związek z tym, że mieli w pamięci te słowa. Bo zator informacyjny pomiędzy władzami miasta, która wie o racach i policją wygląda bardzo dziwnie – mówi. Telefon rzecznika dolnośląskiej policji, którego chcieliśmy zapytać o sprawę, milczy.

  Obecnie zatrzymani przetrzymywani są na Komisariacie Policji Wrocław Stare Miasto ul. Trzemeska 12 53-679 Wrocław tel. (71) 359-26 00 fax. (71) 340-34-91. Na miejscu gromadzą sie osoby w proteście przeciwko działaniom policji.
 • W Lublinie dzień "żołnierzy wyklętych"najgorliwiej (poza marszem) organizowany byl przez organizatorów
  wykreślenia slowa "LUDOBÓJSTWO" Z INSKRYPCJI NA PLANOWANYM POMNIKU OFIAR RZEZI WOŁYŃSKIEJ ORAZ ORGANIZATOROW likwidacyjnych ekshumacji szczątków i części terenu resztek mogily zbiorowej więźniow Zamku Lubelskiego formalnie z lat 1944-46. http://telewidz.neon24.pl/post/71457,szczatki-i-mogily-bohaterow-niszczone-w-lublinie-przez-popisowo-pobermanowskie-biurokracje-historyczne
  Są notablami PiS i PO (oraz administracji historycznych i kombatanckich) z odwołaną ostatnio nawet przez Tuska wojewodą Jolantą Szolno-Koguc i byłym prez Lublina Pruszkowskim oraz posłanka Elżbietą Kruk (slawetna jako, ze coś tam cos tam potrafi- była dyr Gabinetu Lecha Kaczyńskiego w czasie wstrzymywania ekshumacji w jEDWABNEM), niektórzy zasluzeni także w storpedowaniu próby uchwały Rady Miasta potępiajacej gender zaproponowanej przez część radnych z PiS pochodzących z LPR. Obchody zjednoczyły grupę europasożytniczych (i przeważnie judeokatosjonistycznych) kabotynow trzymajacych władze w PiS i PO wspartych przez wdowę po prezydencie Komorowskim z Korpusu gen Andersa wsławioną poparciem tuskowego PO i Komorowskiego .
  W kazaniu na mszy za zołnierzy wykletych ich przeciwnicy piętnowani byli jako przeciwnicy pamięci płk Kuklińskiego (który został nam dany na bohatera przez CIA) jednak kaznodzieja wspomniał takze, że "Zapora" Dekutowski po próbie ucieczki wydany zostal władzom bermanowskim przez aliantów. W oficjalnych uroczyswtościach razem z notablami PIiS i PO wzięli udział zorganizowani zwolennicy seekty smoleńskiej ale czlonkowie Solidarnej Polski mimo sukcesów swego posla Jakiego w sejmowym kultywowaniu pamieci Kuklińskiego występowali jedynie pod swymi partyjnymi szturmowkami zarówno w uroczystościach oficjalnych jak i w marszu zorganizowanym przez narodowców. W marszu po godz 18 duze wrazenie robila masowość uczestnictwa mldzieży i jej zdeolności do zagluszania nawet elektronagłośnienia niestety takze hasłami wzorowanymi na nutach kibicow.
 • Czesc i Chwala Niezlomnym .....
  https://www.youtube.com/watch?v=eZuwlj7KpCE

  “Polscy bandyci"

  Za carskich czasów, wiemy to sami
  Byliśmy zwani wciąż bandytami
  Każdy, kto Polskę ukochał szczerze
  Kto pragnął zostać przy polskiej wierze,
  Kto nie chciał lizać moskiewskiej łapy
  Komu obrzydły carskie ochłapy

  I wstrętnym było carskie koryto
  Był "miateżnikiem" - polskim bandytą.
  "Polskich bandytów" smutne mogiły
  Tajgi Sybiru liczne pokryły.

  Przyszedł bolszewik - znów piosnka stara
  Czerwonych synów białego cara.
  Polak, co nie chciał zostać Kainem,
  Że chciał być wiernym ojczyźnie synem,
  Chciał jej wolności w słońcu i chwale,
  A że śmiał mówić o tym zuchwale,
  Że nie chciał by go więziono, bito,
  Był "reakcyjnym polskim bandytą".

  I znowu Sybiru tajgi pokryły
  "Polskich bandytów" smutne mogiły.
  Gdy odpłynęła krasna nawała
  Germańska fala Polskę zalała.

  Kto się nie wyrzekł ojców swych mowy,
  W pruską obrożę nie włożył głowy,
  Nie oddał resztek swojego mienia,
  Swojej godności, swego sumienia,
  Kto nie dziękował, kiedy go bito,
  Ten był "przeklętym polskim bandytą".

  Więc harde "polskich bandytów" głowy
  Chłonęły piece, doły i rowy.
  Teraz, gdy w gruzach Germania legła,
  Jest Polska "Wolna i Niepodległa",
  Jest wielka. Młoda, swobodna, śliczna,
  I nawet mówią "demokratyczna".

  Cóż z tego, kiedy kto Polskę kocha,
  W kim pozostało sumienia trochę,
  Komu niemiłe sowieckie myto,
  Jeszcze raz został "polskim bandytą".

  I znowu polskości tłumią zapały
  Tortury UB, lochy, podwały.
  O Boże, chciałbym zapytać Ciebie,
  Jakich Polaków najwięcej w niebie?
  (głos z góry)
  Płaszczem mej chwały, blaskiem okryci
  Są tutaj wszyscy "polscy bandyci".

  Gdy demokraci(psubraci) siedli do stołu
  co z postkomuną dzielą pospołu
  scenę i miejsca w pamięci korcu
  Po Popiełuszce i Suchowolcu
  Kto dziwnie zginął? Każdy z nas spyta.
  Kolejny kapłan - polski bandyta!

  Każdy już myślał, że koniec pieśni
  a tu rusofil z kiścią czereśni
  z germanofila partii co wyszedł
  zada pytanie skoro już przyszedł
  któż to tam zginął w Smoleńsku? - spyta
  Polski Prezydent? Polski bandyta!

  Nie minie miesiąc od tamtej zbrodni
  gdy kainowi wyznawcy podli
  znów skrytobójstwa będą sprawcami
  Kogo zabili? Zgadnijcie sami!
  Między siedzenia twarz jego skryta
  historyk prawdy - polski bandyta!

  Dlatego proszę cię wielki Boże
  usłysz wołanie moje w pokorze
  ocal Ojczyznę przed łachudrami
  A kim są oni? Też wiedzą ... sami.
  Kiedy twarz moja łzą jest spowitą
  uczyń mnie Panie - polskim bandytą.

  Wiersz ten zostal wydrukowany w biuletynie konspiracyjnym WIN w 1946roku w Lomzy.Od momentu “Gdy demokraci (psubraci) siedli do stolu” zostal dopisany w czasach obecnych.
  Z Narodowym Pzdr.
 • ----Julian Tuwim -- DO PROSTEGO CZŁOWIEKA
  http://www.youtube.com/watch?v=QGtBbezF9Ms
 • @ninanonimowa 05:54:12
  http://www.youtube.com/watch?v=eByLne4gK_I
 • @ninanonimowa 08:16:55
  http://www.youtube.com/watch?v=Rz_5_KqSUHg
 • @ninanonimowa 08:18:53
  http://www.youtube.com/watch?v=VhL7dV4XHoI
 • @telewidzacy 01:58:33Oczywiście popisowo patriotyczną kabotynerię lubelską z okazji organizacji dnia żolnierzy wykletych
  odwiedziła nie wdowa po prezydencie Komorowskim lecz Kaczorowskim. Przepraszam za plomyłkę.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031