Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
173 posty 0 komentarzy

Alternatywa dla hegemonii niemiecko rosyjskiej w środkowej Europie.

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Alternatywa dla hegemonii niemiecko rosyjskiej w środkowej Europie.

 Mój wpis na temat stosunku do Rosji wywołał różne propozycje dotyczące organizacji przeciwstawienia się zarysowującej się coraz wyraźniej hegemonii niemiecko rosyjskiej na obszarze środkowej Europy.

Takie próby były podjęte przez Francuzów już w latach dwudziestych ubiegłego stulecia w postaci „Małej Ententy” i spaliły na panewce ze względu na zbyt sprzeczne interesy państw członkowskich, nie mówiąc nawet o ich totalnej słabości w zestawieniu z Sowietami i ewentualnie odradzającymi się Niemcami.

Największe były sprzeczności między Polską i Czechosłowacją, nie tylko ze względu na zdradzieckie zagrabienie przez Czechów Zaolzia, co do którego była nawet uchwała parlamentu czeskiego o przyznaniu go Polsce.

Zasadnicza różnica polegała na stosunku do Sowietów, Czesi uważali, że obawy polskie o zagrożenie bolszewickie są wyolbrzymione i że Rosja sowiecka jest niezbędnym partnerem w tworzeniu siły przeciwstawnej niemieckiej ekspansji.

Była to oczywista ślepota w obliczu Rapallo oraz jawnej i tajnej współpracy republiki weimarskiej z bolszewikami.

Bolszewicy zresztą nie zasypiali gruszek w popiele i odstręczali Czechów od współpracy z Polską rzekomo nastawioną agresywnie wobec Sowietów. Ten wątek przejawiał się w całej historii stosunków polsko czeskich, a także mimo wszystkich doświadczeń również w czasie II Wojny Światowej, kiedy to za bezmyślną wiarę w dobrą wolę Stalina Benesz zapłacił utratą zdrowia i przedwczesną śmiercią, a Masaryk wprost został zgładzony.

Pozostali kandydaci do wspólnoty środkowo europejskiej są przeważnie klientami tych, którzy tworzą obecny układ rządzący Europą to znaczy przede wszystkim Niemiec. Koncepcja tworzenia układu środkowo europejskiego zakłada istnienie w tej strefie suwerennych państw, tymczasem wszystkie te kraje włącznie z Polską nie rządzą się samodzielnie. Wyjątek stanowią Węgry, tylko że nikt nie kwapi się żeby iść w ich ślady i dlatego nie wiadomo na jak długo starczy Węgrom sił.

Wygląda na to, że sytuacja jest beznadziejna, ale uświadomienie sobie, że obecna koncepcja rządzenia Europą za pomocą UE, a de facto dyktatury układu fiskalnego, jest zbankrutowana może wpłynąć na szukanie drogi wyzwolenia.

Jest tylko jeden warunek, że inicjatywę w tym przedmiocie podejmie Polska

I to jest, zresztą nie jedyny powód, dla którego wymagana jest bezwzględnie zmiana rządu w Polsce. Jeżeli następny rząd, a w tym układzie może być to wyłącznie PiS podejmie się tego zadania, to nie bacząc na przeciwności będzie miał szansę na odegranie historycznej roli nie tylko w dziejach Polski, ale też i całej Europy.

Problem polega na tym, w jakiej konfiguracji miałaby powstać koalicja krajów tworzących nowy, perspektywiczny układ w Europie. Jedynym rozwiązaniem stwarzającym nadzieję na powodzenie jest układ obejmujący kraje niezadowolone z obecnej konfiguracji, ale też posiadające możliwości mobilizacji odpowiedniej siły gospodarczej i politycznej.

Do grona tych krajów zaliczyłbym w pierwszej kolejności Włochy, co przypomina mi stosunki polsko włoskie przed wojną. Włosi wówczas niezależnie od związków Mussoliniego z Hitlerem przejawiali tendencje do uniezależnienia się od niemieckiej hegemonii zagrażającej nie tylko włoskiej ekspansji gospodarczej, ale nawet i stanu terytorialnego po aneksji Austrii i rozbudzaniu proniemieckich nastrojów w południowym Tyrolu, coś na kształt czeskich Sudetów. Wówczas, niestety nasze stosunki z Włochami zostały przerwane czasie, kiedy rokowały najlepsze nadzieje na skuteczne przeciwstawienie się niemieckiemu dyktatowi.

 

Z drugiej strony z pewnością niezadowolona z obecnego stanu UE jest Wk. Brytania i chociaż jej interesy mają specyficzny „niekontynentalny” wymiar to jednak może być partnerem w tworzeniu „Europy Ojczyzn”.

Układ europejski obejmujący odpowiednią grupę krajów i posiadający wymowę stosownej siły gospodarczej może skutecznie przeciwstawić się tworzeniu hegemonii niemieckiej wspieranej przez partnerstwo rosyjskie. Rosja wtedy może też, po raz pierwszy w historii dostrzec, że poza Niemcami istnieje też możliwość ułożenia odpowiedniego partnerstwa europejskiego bez zagrożenia dla Rosji, jakie zawsze w historii niosły ze sobą Niemcy.

Jest to jedyna realna szansa na odwrócenie biegu wydarzeń tak nieszczęśliwie dla chrześcijańskiej kultury europejskiej kształtowane obecnie przez hegemonię niemiecką.

KOMENTARZE

 • @Autor
  Nadaje się Pan do naszej "spiskowej" ferajny chcącej zrobić z III RP prawdziwą Polskę, a dalej szerzej nowy ład geopolityczny zgodny z naszymi interesami narodowymi, polską racją stanu, misją katolicką-chrześcijańską.

  ======================
  "uświadomienie sobie, że obecna koncepcja rządzenia Europą za pomocą UE, a de facto dyktatury układu fiskalnego, jest zbankrutowana może wpłynąć na szukanie drogi wyzwolenia.

  Jest tylko jeden warunek, że inicjatywę w tym przedmiocie podejmie Polska

  I to jest, zresztą nie jedyny powód, dla którego wymagana jest bezwzględnie zmiana rządu w Polsce. Jeżeli następny rząd, a w tym układzie może być to wyłącznie PiS "
  =========================

  Nigdy nie ma czegoś takiego jak "WYŁĄCZNOŚĆ" i monopol w demokracji, to żywy organizm, rzeka płynie, wszystko się zmienia poza niezmiennymi wartościami jak Bóg i kanon nam przekazany.

  Ja też twardo wiele lat wspierałem PiS, ale takich jak Hofman nie powinno zatrudniać się nawet do sprzątania biura Prezesa. PiS ma słabe, bądź co gorsza trefne kadry. Rozłamy zabiły ufność wyborców, bo na kogo głosują na jedynkach? Na przyszłych rozłamowców na 50%... ZERO HONORU. To jakieś cioty polityczne, co się stało np z ludźmi z PiS z PE? Gdzie oni są? Gdzie są bardziej wartościowe intelektualnie kadry PiS? W dużej mierze już w PO, albo na drodze do PO. Pojawią się tam w przyszłości. Zatem byli od początku trefni jak Paweł Zaleski, typowy typ masona, czy ich sługi. Kluzikowa toże, Sikorski ze swoją żydowską rodzinką. Szkoda gadać, nie w PiS nadzieja DŁUGOFALOWO, ale jako ETAP są faktycznie teraz niezbędni, niech się więc wreszcie na coś Polsce, Narodowi Polskiemu przydadzą!!!

  Nie musi PiS wygrać wyborów, nie musi też samodzielnie rządzić. Może wygrać inna siła patriotyczna, może też PiS z nią współrządzić w koalicji. Taki scenariusz realny właśnie lansuję. MY jako koalicjant PiS, bądź konstruktywna opozycja pozwalająca im na rządy mniejszościowe o ile będzie im to wychodziło JAKO TAKO lepiej od PO, lepiej też od lat 2005-7. My czyli kto? Ano zjednoczony Naród Polski, wielkie zjednoczenie obywateli, bytów prawnych i osób indywidualnych, miliony Polaków razem, tysiące organizacji, środowisk.

  PiS nie ma takiej mocy przyciągania żeby to zebrać i wręcz NIE CHCĄ TEGO, nie chcą nas, zatem bez łaski.

  Oczywiście z NE takie zjednoczenie nie wyjdzie, ale niech wyjdzie SAMA IDEA i dzieło się dokona samo. Mam taką wręcz pewność!

  Moja wizja Międzymorza? Maksymalna? Proszę bardzo. Nasze Międzymorze jako nowy globalny strażnik najsilniejszy pod każdym kątem, także zatem gospodarczo, militarnie, demograficznie. Nie jest dobrze polegać na miliardzie żółtych kurczątek, w razie czego padną od jednej pandemii... zatem można mieć blok np kilkuset milionów obywateli Ziemi i dominować w pozytywnym sensie. Nie chcę okupacji.

  Zatem wyjdźmy poza schematy, nie tylko nasi sąsiedzi, nawet nie tylko Włosi, Anglia i Skandynawia. Wyjdźmy poza UE, poza Europę, szukajmy przyjaciół na całej Ziemi i... poza nią, bo jeżeli są obce cywilizacje, to kiedyś będzie to bardzo ważne, kluczowe. Poza tym ma to być Międzymorze jednak prochrześcijańskie, prokatolickie.

  Zacząłbym od sąsiadów, Węgier i Skandynawii. Zbratałbym się nawet z reżimami wschodnimi na tyle żeby Niemców zrównoważyć i inne wpływy.

  Co na teraz? Koalicja ANTYUNIJNA, ale to nie znaczy promoskiewska, bo takie inicjatywy widać i czuć w tym rękę Kremla. Mną Kreml na pewno nie steruje. UE to bezsensowny, niereformowalny projekt. Rozwiązać bez roszczeń choćby jutro i rozejść się do domów swoich dbać o narodowe interesy racjonalnie, pokojowo.
 • @Adminie Szanowny Dyżurny :)
  Jako że to tekst geopolityczny, to proszę go wrzucić na chwilę na superjedynkę NE, na czoło SG. Chcemy Międzymorza, trzeba o tym dyskutować, snuć różne koncepcje.

  Kordon wokół niemiecko-francuskiego jądra UE nie wystarczy, trzeba też kordonu wokół Rosji... i to bez irytowania niedźwiedzia dywersją w rodzaju Gruzji. Na to jesteśmy za słabi, Kaukaz jest chyba stracony w całości na rzecz Rosji (kwestia czasu kiedy pozamiatają finałowo), ale dlaczego nie mieliśmy się zbratać z Japonią, Turcją, Iranem póki jest Iran... bo kto wie co będzie po wojnie, może rozbiorą ich na części jak I i II RP...

  Ciągnie mnie do Afryki, do Ameryki Południowej i Środkowej, Australii. Wielkie kraje mają wielkie możliwości. Będą chciały mieć eksportowe zaczepienie w Europie, ale oczywiście z tym trzeba uważać, pchają nam syf GMO itd Tego należy zakazać.
 • @Skanderbeg 15:00:16
  Sojusz skandynawski to projekt ZAGROŻONEJ śmiertelnie (nawet wojną atomową, uderzeniem selektywnym tylko w nich z oszczędzeniem Francji...) Wielkiej Brytanii, zatem masonów, USA, żydostwa. Proszę nie przeceniać Skandynawów, nie są aż tak samodzielni i kreatywni, srają ze strachu w portki przed Rosją, poniekąd też przed Niemcami (ich osią z Rosją).

  Flota Skandynawów na Bałtyku tylko pozornie jest taka silna. To nie będzie w razie czego "czysta" walka na morzu, nie będzie takiego morskiego honoru, etosu znanego nam sprzed 1914, od czasów lotnictwa już go nie ma. Zatem Rosja lotnictwem, rakietami z lądu, bronią kosmiczną, lepszym rozpoznaniem góruje na resztą całego tego pożal się Boże NATO II kategorii w naszych regionie. Zresztą Szwecja i Finlandia w NATO nawet nie są, dlaczego nie są? Bo Rosja na to nie pozwala i tak wygląda ich mocno ograniczona (jak nasza) niepodległość, suwerenność. Szwecja od dawna nie jest neutralna przecież, biorą udział w wojskowych operacjach itd

  Rosja może użyć taktycznych atomówek przeciw flocie, albo wywołają falę tsunami o niebotycznej sile. Cóż że sam Królewiec oberwie, odkąd to się liczą z własnymi stratami? Ludzi mnogo.

  Niemniej kurs na Skandynawię zdecydowanie popieram, także z wojskowego punktu to strzał w dziesiątkę. Cała Skandynawia to realna armia. Co mają Węgry, Bałtowie, Czechy-Słowacja? JUŻ (po dwóch dekadach rozbrajania jak u nas) NIC i to łącznie NIC. Ich dopiero trzeba uzbroić, wpoić konieczność tworzenia obywatelskich armii OT.

  Możemy zapanować nad Bałtykiem (także korytarze powietrzne!!!) i mieć bezpieczne wybrzeże zachodnie, środkowe, a to sporo. Nie powinniśmy rozwijać już Wybrzeża Gdańskiego, to teren potencjalnie całkiem spalony na bazy wojskowe, marynarki - trzeba iść na zachód, budować nowe "Gdynie" na bezpieczniejszym nieco terenie możliwym do obrony.
 • @Skanderbeg 15:00:16 JAK ZWYKLE KAZDA OKAZJA DOBRA ZEBY NAPADAC NA PiS?
  Temat artykulu to przeciwstawienie sie hegemonii niemiecko-moskiewskiej przez Polske w sojuszu z Czechami, Wlochami i UK, a (rusofil) Skanderbeg jak zwykle - huzia na PiS.

  Zarazem snuje Skanderbeg plany sojuszu Polski ze Skandynawia, Czechami, Rumunia i Wegrami.... A kto w Polsce mialby wedlug Skanderbega ten sojusz zawiazac? Czy PO? A moze SLD?

  "Skanderbeg" to nazwa dyzwizji Waffen SS. Waffen esesmani zabijali Polakow.
 • @lju 18:58:21
  Radoslaw Sikorski to peowski minister spraw zagranicznych od listopaga 2007 r. (we wrzesniu 2007. kandydowal do Sejmu z listy PO). Jako taki, wraz z Tuskiem, podpisywal Traktat lizbonski w Lizbonie w grudniu 2007 r. (Lech Kaczynski odmowil wtedy podpisania tego Traktatu). Przy okazji, co zlego przynioslo Polsce podpisanie tego Traktatu?
 • @Skanderbeg 17:57:08 CZY TWOJE TWIERDZENIA O PiS-e NIE SA OBLAKANE?
  Udowodnij, ze Kaczyński popiera dominację Niemców, domniemana "propozycja armii europejskiej," ze wspieral dominacje niemiecko-rosyjska bo domagal sie bojkotu Euro na Ukrainie, ze "św. lLch i Jarosław Wielki" popierali spadkobierców zbrodniczej banderowskiej ideologii, ze "Marky popiera wraz z wodzem [tj. Kaczynskim] bandytów rządzących Kosowem: narkotyki, handel żywym towarem i bronią, handel organami ludzkimi," ze PiS popiera "same zbrodnicze idee," ze dzięki PiS-owi "wytępiono irackich chrześcijan," ze PiS to "wariaci albo szkodnicy,", ze PiS-owi "zawdzęczamy Gaząciąg Północny," ze PiS zrzekl sie "niepodległości bez jednego wystrzału, " "popierają więzienia CIA, gdzie więźniów się torturuje"?

  Udowodnij tez, ze Marky to "nieuk". Udowodnij, ze Marky ma inne nicki oprocz nicku "Marky," w tym udowodnij, ze inny nick Marky'ego to "Normalny Czlowiek."

  Wiec twierdzisz, ze "Skanderbeg" to nie nazwa dywizji Waffen SS?

  Nie wstyd ci tak klamac i oczerniac?
 • @Skanderbeg 17:57:08 DLA SKANDERBEGA ROSJA TO WSPANIALY KRAJ A POLACY TO "PRZYDUPASY"?
  A oto kolejny dowod na zaciekla rusofilie Skanderbega - cytat z jego postu z 02.07.2012 17:57:08:

  "Hordy analfabetów politycznych oskarżają Rosją o całe zło świata. Ale, o ile pamiętam, to po upadku ZSRR, spadkobierca tego państwa zaatakował militarnie inne państwo tylko raz. Była to Gruzja. A USA ze swoimi sojusznikami i przydupasami jak Polska (...)? Wymieniam (kolejność dowolna): Serbia, Afganistan, Irak, Libia, teraz zaczyna się w Syrii, potem będzie Iran. A ataki na suwerenne państwo Pakistan? I kto tu stanowi rzeczywiste zagrożenie dla pokoju światowego?"

  Powstaje pytanie kim konkretnie bylyby te rzekome "hordy analfabetow politycznych," ktore rzekomo "oskarzaja Rosje o cale zlo swiata," ale zadawanie tego pytania Skanderbegowi to strata czasu, bo i tak nie bedzie w stanie na nie odpowiedziec.

  Zatem z cytowanego fragmentu postu Skanderbega wynika, ze uwaza on Rosje za kraj w sumie pokojowy, ze, podobnie jak Moswicini, uwaza Polske za "przydupasow" Ameryki, a sama Ameryke za "rzeczywiste zagrozenie dla pokoju swiatowego," za kraj bardzo prowojenny, ktory nieslusznie atakowal Serbie, Afganistan, Irak, Libie, i Pakistan, a w przyszlosci zaatakuje Syrie i Iran. Prosze zauwazyc, ze Skanderbeg nie martwi sie zagrozeniem dla Polski (ktore, oczywiscie, stanowi wylacznie Rosja), a tylko "zagrozeniem dla pokoju swiatowego."
 • @Skanderbeg 21:45:34 GLOWNA WADA KACZYNSKIEGO - NIE UMILA SIE DO MOSKWY?
  Alez klamie Skandenbeg - kompulsywnie klamie i oczernia PiS i Kaczynskich.

  Klamie, ze istnieja jakies "PiSiackie lemingi", ktore sa "[z]awsze przeciw Rosji, zawsze za USA. Nawet jeżeli ci drudzy nas dymają, pogardzają. PiSiaccy ignoranci dla swoich chory nienawiści do jednego narodu ... chętnie dają się popychać, wręcz cwelować drugim." Klamie, ze Lech Kaczynski "witał antypolską loże Bnait&Braith" i ze to rzekome witanie bylo jego szkodliwa dzialalnoscia, oraz ze taka szkodliwa dzialalnoscia bylo jego rzekome "poparcie TL."

  Nawet gdyby bylo prawda, ze u Jaroslawa Kaczynskiego "wszystko zależy od mądrości etapu. Raz to będzie proniemieckość (wspólna armia europejska), innym raze Izrael," dlaczego by go Skanderbeg za to potepial? Czy sam Skanderbej nie napisal: "Najważniejszy jest interes. raz można zawierać sojusze z jednym państwem, za jakiś czas z innym. Wszystko zależy od okoliczności"?

  Hehehe, gdyby Kaczynski zawieral sojusze ze Skanderbega darogoj Maskwoj, inaczej by Skanderbej zapiewal o Kaczynskim i PiS-ie, da?

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031