Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
173 posty 0 komentarzy

Po co nam historia?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Po co nam historia?

 Do mojego wpisu rocznicowego związanego z datą 4 lipca otrzymałem prośbę o szersze opisanie bitwy pod Kłuszynem. Nie jestem historykiem, ale uważam, że wiedza historyczna jest niezbędnym elementem kanonu wiedzy każdego Polaka o własnym narodzie i im szerszy zakres działania i większy udział w społecznym życiu narodu tym wiedza ta powinna być większa.

 Problem polega na tym, że nie bardzo wiadomo powszechnie skąd należy tę wiedzę czerpać. Jest bowiem tyle bałamutnych źródeł informacji, że może się w tym pogubić nie tylko przeciętny odbiorca tej wiedzy, ale nawet ktoś kto posiada szerszy zakres wiadomości.

 W historii Polski klasycznym przykładem może służyć ocena, a nawet faktografia powstań narodowych. Od totalnego entuzjazmu i czci do absolutnego potępienia. Od uznania, że były one przejawem czystego przeświadczenia narodowego o potrzebie walki z zaborcą do uznania, że były one wynikiem prowokacji i intryg międzynarodowych.

 W tych okolicznościach należy się zastanowić nad tym, po co nam potrzebna jest wiedza historyczna. Przedstawiciele wymarłego już chyba pokolenia wyznawców czystej wiedzy dla samej prawdy nie mają wątpliwości, nie interesują ich implikacje pragmatyczne, ale mają satysfakcję z rzeczywistego, lub też rzekomego poznania prawdy. Odnosi się to wszystkich dziedzin wiedzy, nawet najbardziej ścisłych, a co dopiero, kiedy się mówi o wiedzy o człowieku, do czego odnosi się też wiedza historii ludzkiej.

 Jesteśmy stale karmieni różnymi teoriami, które w znacznej mierze nie wytrzymują próby czasu, pół biedy, jeżeli dotyczy to jedynie rozważań intelektualnych, ale przecież przeżywamy stale na własnej skórze próby zastosowania określonej teorii w naszym życiu. A wszystko zaczęło się od Oświecenia zmieniającego teocentryczny pogląd na świat na antropocentryczny, co dało możliwość snucia najrozmaitszych koncepcji w odniesieniu do osobowości i organizacji współżycia między ludźmi. Po tragicznych przejściach rasizmu i materializmu dialektycznego mamy obecnie panowanie globalizmu relatywizującego wszelkie wartości stanowiące fundament naszej chrześcijańskiej kultury.

 Negatywne skutki zastosowania globalizmu w stosunkach międzyludzkich są dzisiaj wyraźnie widoczne, a przecież jesteśmy dopiero w początkowej fazie rozwoju tej doktryny. Jej główne założenie, że „człowiek jest celem i miarą wszechrzeczy” sprowadza się do podobnego jego traktowania jak w realnym socjalizmie, który był „dla człowieka”, tylko że jak powiadał pewien Czukcz, który po złowieniu rekordowej liczby fok został przyjęty na Kremlu, że tego człowieka dla którego był stworzony socjalizm w Sowietach poznał osobiście i nawet ściskał mu rękę.

 Podobnie jest z globalizmem, który ma służyć człowiekowi, tylko któremu?

 Bo pozostałych traktuje wyłącznie w kategoriach statystycznych.

 Żeby się tej tendencji przeciwstawić trzeba przypominać ludziom, kim są z woli Bożej, jedną z tych cech człowieczeństwa jest jego więź z przeszłością, od której się go usilnie odcina.

 W czasach zaborów powstała polska szkoła historii „ku pokrzepieniu serc”, nie było jej celem fałszowanie historii, co wprowadzili bolszewicy na wielką skalę i co kontynuowane jest i obecnie, ale wydobywanie z naszych dziejów tych pozytywnych przykładów patriotyzmu, poświęcenia, wiary i mądrości, które powinny nas natchnąć do zajęcia podobnej postawy wobec wyzwań współczesności. I nie jest to bynajmniej instrumentalne traktowanie historii dla osiągnięcia konkretnego celu, ale tworzenia tożsamości narodowej, jako wspólnoty działającej łącznie ze wspólnotą religijną, rodzinną, zawodową czy środowiskową. Tylko w takim kształcie uwidacznia się nasze pełne człowieczeństwo.

 

 Komu zatem mamy wierzyć w relacjach historycznych?

 Jestem przekonany, że przede wszystkim tym, o których pisał nasz wieszcz, że „najlepszym historykiem był Cezar, bo pisał historię z konia”, podobnie „z konia” napisał historię wojen moskiewskich hetman Stanisław Żółkiewski.

 Jego opis świadczy zarówno o poziomie wiedzy jak i o charakterze i zdolnościach twórczych. Jako wojownik odznaczył się niebywałymi zdolnościami dowódczymi, a szczególnie umiejętnością wykorzystania jazdy dla szybkich działań. Wiedział doskonale w jakich warunkach można przeprowadzić decydujące uderzenie i potrafił te warunki stworzyć. Pod tym względem polscy dowódcy nie mieli sobie równych w świecie, nie mówiąc już o tym, że dysponowali najlepszą jazdą.

 Ale przecież Żółkiewski to nie tylko znakomity dowódca, ale również światły mąż stanu o szerokich horyzontach. Przypomniał o tym nieustraszony obrońca polityczny za czasów PRL Władysław Siła – Nowicki w czasie procesu Leszka Moczulskiego z KPN. Kiedy Moczulski zwrócił uwagę, że „polscy” generałowie sowieckiego pochodzenia noszą order Suworowa sprawcy rzezi Pragi, co ma ten sam wyraz jakby po Moskwie obnoszono order Żółkiewskiego. Na to Siła – Nowicki zaprotestował stwierdzając zasadniczą różnicę między Suworowem a Żółkiewskim polegającą na tym, że Żółkiewski nie mordował niewinnych, a odwrotnie wprowadził prawa swobód przedtem nieznanych w carstwie moskiewskim.

 

 W „III Rzeczpospolitej” lansuje się, jako wzorce postawy ugodowe, częstokroć bardzo kontrowersyjne i zaprzeczające polskiemu historycznemu ideałowi „rycerza niezłomnego”, jakim z pewnością był hetman wielki koronny Stanisław Żółkiewski poległy śmiercią żołnierską pod Cecorą. Ludzie, którzy sprokurowali obecny kształt państwowości wybrali sobie na wzorce takich samych, jakimi byli sami. Po prostu przenieśli wzorce z PRL, w której promowane były fałsz, zakłamanie, donosicielstwo i służalstwo, a przede wszystkim zdrada wobec własnego narodu.

 Nie dokonamy żadnych zmian w systemie rządzenia nami bez przywrócenia normalnej postawy moralnej narodu, a do tego potrzebne nam są lekcje naszej historii i świadomość celów, jakie przyświecały jej najświetniejszym postaciom.

PRZECZYTAJ TAKŻE

KOMENTARZE

 • Postawa rycerza niezłomnego
  To postawa osoby która jest gotowa poświęcić się dla dobra wspólnego!

  Tylko jak mamy się domagać by takie postacie były w nauczaniu przedstawiane jako wzór?

  Jak? Skoro nawet na prawicy wtłacza się młodym ludziom, że NIE MOŻNA OKREŚLIĆ CO TO DOBRO WSPÓLNE!
 • "Pod tym względem polscy dowódcy nie mieli sobie równych w świecie, nie mówiąc już o tym, że dysponowali najlepszą jazdą."
  Nie tylko.

  Mieliśmy świetną kadrę średniego szczebla. A w wojsku promowany solidaryzm pomiędzy żołnierzami np. dowódca odstępował od ukarania żołnierza jeśli jego współtowarzysze zaręczyli za niego.

  To całkowite przeciwieństwo "wyścigu szczurów"!
 • Świetny tekst.
  Świetny.

  Inny temat jednak nurtuje mnie od lat.
  Skoro byliśmy potęgą, mieliśmy wiarę, dowódców, wojsko, zasoby, olbrzymie terytorium i prawa do jeszcze większego terytorium, to dlaczego to wszystko straciliśmy.
  Jak to się stało.
  Odpowiedź na to pytanie warta jest nauki historii.
  Jak można było stracić takie mocarstwo.
  Co źle zrobili nasi przodkowie, co się stało, dlaczego.
  Zapuszczona i dzika Rosja, która powinna zostać uzależniona lub podbita, Szwecja będąca własnością Wazów, Gdańsk, Pomorze Zachodnie z księstewkami do zdmuchnięcia, Śląsk, Łużyce, Prusy same lezące pod władze Rzeczypospolitej.
  Dlaczego?
 • Ważny jest cel ustanowiony na dziesięciolecia, stulecia..
  A metoda, czy to będzie dzielny hetman Żółkiewski, rotmistrz Pilecki czy Autor tekstu podtrzymujący patriotyzm w młodzieży, jest wyrazem możliwości danej jednostki.
 • NIEZAFAŁSZOWANA HISTORIA JEST MIECZEM NA LIBERO-LEWACTWO I TOTALITARYZM :))))
  Andrzej Owsiński:
  ".......Negatywne skutki zastosowania globalizmu w stosunkach
  międzyludzkich są dzisiaj wyraźnie widoczne, a przecież jesteśmy dopiero
  w początkowej fazie rozwoju tej doktryny. Jej główne założenie, że „człowiek
  jest celem i miarą wszechrzeczy” sprowadza się do podobnego jego

  traktowania jak w realnym socjalizmie, który był „dla człowieka”, tylko że
  jak powiadał pewien Czukcz, który po złowieniu rekordowej liczby fok został
  przyjęty na Kremlu, że tego człowieka dla którego był stworzony socjalizm w
  Sowietach poznał osobiście i nawet ściskał mu rękę. Podobnie jest z

  globalizmem, który ma służyć człowiekowi, tylko któremu?
  Bo pozostałych traktuje wyłącznie w kategoriach statystycznych........."
  =================================================

  Nic nowego pod słońcem ! -

  Od zarania ludzkości ideologie są tworzone przez kasty wpływowych

  i utalentowanych dialektycznie ludzi, którzy obiecankami opakowanymi

  w piękne słowa ujarzmiają na pewien czas ogromne połacie ludzkości.

  Celem jest oczywiście totalna władza i płynące z tego korzyści dla

  owych ponadnarodowych kast.

  Po komuniźmie spadł na ludzkość (świadomie wykreowany z pomocą

  gigantycznych pieniędzy przez homoseksualnych, lewackich zachodnich

  miliarderów) globalizm ze swoim "relatywizmem" jako pałką na wszelkie

  religie a zwłaszcza chrześcijaństwo oraz "subiektywizmem moralnym",

  według którego sam człowiek, ustala dla siebie co jest dla niego wartością

  a co nie - czyli tzw. "wolny wybór" zastępujący libero-lewactwu

  chrześcijańską moralność !!!

  I tak np. dla "wyzwolonych lewacko-liberalnych" kobiet prostytucja

  jeżeli jest "świadomym wyborem" kobiety musi być być przez społeczeństwo

  zaakceptowana i chroniona :))))

  Podobnie zresztą jak homoseksualizm, który z poziomu "osobistej skłonności

  fizjologicznej" został wykreowany na do rangi "polityczno-społecznej

  ideologii" walczącej z moralnością chrześcijańską, która patrząc

  z historycznej perspektywy od 2 tysięcy lat determinowała (i wciąż jeszcze

  determinuje) normy polityczne i moralne Zachodu.

  Dlatego tak tak mocno zwalczana jest historia i tradycja przez

  libero-lewackich globalistów.
 • @Autor
  "Przedstawiciele wymarłego już chyba pokolenia wyznawców czystej wiedzy dla samej prawdy nie mają wątpliwości, nie interesują ich implikacje pragmatyczne, ale mają satysfakcję z rzeczywistego, lub też rzekomego poznania prawdy."

  Czy autor chciał przez to powiedzieć, że poznanie prawdy jest ważne tylko dla pokolenia które odchodzi? Czy to oznacza że dla obecnego pokolenia prawda nie jest ważna?

  Jeżeli prawda nie jest ważna, to po co w ogóle zajmować się historią?
 • @AlexSailor 10:39:56
  "Skoro byliśmy potęgą, mieliśmy wiarę, dowódców, wojsko, zasoby, olbrzymie terytorium i prawa do jeszcze większego terytorium, to dlaczego to wszystko straciliśmy." - bez przesady z tą wielkością !
  Mali nie byliśmy ale czy aż tak wielcy ?
  No jeżeli już, to raczej nie długo.

  Pytanie jest inne ; czy zbyt otwarci nasi przodkowie nie byli na innych ?
  Za ten stan rzeczy wpierw „Pawiem narodów byłaś i papugą”, a obecnie za najbardziej nietolerancyjną nację uchodzimy w tym "wspólnym" europejskim domu !

  I niestety, ci którzy dorwali się do decydowania o WSZYSTKIM w Rzeczpospolitej , doskonale wiedzą że OBRZYDZENIE / WYSZYDZENIE PATRIOTYZMU oraz ZAMYDLENIE HISTORII ma największą "wartość" dla nich !!

  A kto i w jakich mediach PROMOWAŁ i PROMUJE że ;
  Przemarsz w dniu ważnej daty / rocznicy z flagami narodowymi a nie daj Boże z pochodniami to oznaka .....FASZYZMU !?!?!
  A kto i w jakich mediach WYSZYDZA tych co manifestują swoje przywiązanie do WARTOŚCI NARODOWYCH ?!?!
  ps. gdyby rodzimych 'specjalistów" od obrzydzania narodowych wartości wysłać na Wyspy Brytyjskie , to to co tam i jak pokazywali PATRIOCI KORONY BRYTYJSKIEJ już dawno wysłali by na stosy!
  Tak tak zachowanie Brytyjczków podczas ostatniej rocznicy ElżbietyII to tylko przyklęknąć i zazdrościć !!!
  Ale tamtejsze media nie miały tyle TUPETU aby wykpiwać / wyszydzać PATRIOTYZMU !

  Niestety KUNDLE "wymiatają" w rodzimych mediach!
  Niestety KUNDLE to rodzime "ELITY" !
  Niestety KUNDLE "rządzą" w urzędach !
 • @irek 12:36:17
  "Tak tak zachowanie Brytyjczków podczas ostatniej rocznicy ElżbietyII to tylko przyklęknąć i zazdrościć !!!"

  Zazdroscic czego?
  Oglupienia?

  Przeciez ten rod ''krolewski'' pochodzi ze starszych braci w wierze JPII.
 • @Zbigniew-Grzymski
  "Dlatego tak tak mocno zwalczana jest historia i tradycja przez libero-lewackich globalistów."


  Właśnie dzisiaj, w "Loży prasowej", zgromadzona tam bolszewicka swołocz, z Wołkiem i Passentem na czele, pod niebiosy wychwalała nie tylko rządzącą partię, jako wzór demokracji i jej premiera, ale lizała tyłek także Bulowi Komorowskiemu przedstawiając go jako orędownika zgody narodowej i wielkiego obrońcę historii.
 • @AlexSailor 10:39:56
  Problem jest złożony by go tu opisywać ale świetnie to ujął Paweł Jasienica w napisanej Historia Polski . Historia pisana pięknym , zrozumiałym i barwnym językiem . Polecam z całą odpowiedzialnością .
 • DLACZEGO NIE JESTEŚMY MOCARSTWEM OD MORZA DO MORZA ???:)))))
  AlexSailor:
  ".....Skoro byliśmy potęgą, mieliśmy wiarę, dowódców, wojsko, zasoby,
  olbrzymie terytorium i prawa do jeszcze większego terytorium, to dlaczego
  to wszystko straciliśmy. Jak to się stało.
  Odpowiedź na to pytanie warta jest nauki historii.
  Jak można było stracić takie mocarstwo.
  Co źle zrobili nasi przodkowie, co się stało, dlaczego....."
  ==============================================

  Jednoznacznej odpowiedzi na to pytanie nie ma i nie będzie.

  Oczywiście można analizować i dochodzić do wniosków, że główną

  przyczyną była zbyt słaba władza centralna, zbyt duża wolność i tolerancja

  Rzeczypospolitej dla zalewających ją i pauperyzujących ją obcych

  zdemoralizowanych imigrantów (niemców, żydów, rosjan) z

  barbarzyńskiego Wschodu (kultura bizantyjsko-stepowo-mongolska)

  i barbarzyńskiego Zachodu (wojny religijne i palenie czarownic) oraz

  rosyjska i pruska agentura itd.

  W końcu o losach narodów decydują też epizody i impoderabilia -

  jedna bitwa (Trafalgar) zdecydowała, że to Anglicy a nie Hiszpanie stali

  się "panami świata" na 200 lat. Jedna będąca do wygrania a zlekceważona

  przez durnego hitler bitwa (Stalingrad) zdecydowała, że Sowiecka Rosja

  - zamiast stać się państwem 3-go świata jak się jej należało - wypromowana

  została przez Roosvelta na mocarstwo światowe, skutkiem czego Polska

  nie odzyskała niepodległości aż do dzisiaj :((

  Jedna - z powodu pogody nie wygrana - bitwa (Żółte Wody)

  zdecydowała, że lewobrzeżna Ukraina została oderwana od Rzeczypospolitej

  zapoczątkowując proces jej upadku itd.


  PS
  co nie oznacza, że nie mamy dzisiaj wyciągać słusznych wniosków co do np.

  zgubnych i straszliwych skutków dla Polski, wynikających

  z permanentnego (od 300lat) penetrowania jej przez

  rosyjską i niemiecką agenturę i to na najwyższych urzędach !!
 • @mnich zarazy 09:06:56
  mnich zarazy:
  "Postawa rycerza niezłomnego
  To postawa osoby która jest gotowa poświęcić się dla dobra wspólnego!
  Tylko jak mamy się domagać by takie postacie były w nauczaniu przedstawiane jako wzór? Jak? Skoro nawet na prawicy wtłacza się młodym
  ludziom, że NIE MOŻNA OKREŚLIĆ CO TO DOBRO WSPÓLNE!"
  ===================================================

  Niepojętnym jest, że wielki Polski Wojownik Żółkiewski - (uosobiający

  sobą wszystko co było najlepsze w Sobieskim, Piłsudskim, Czarneckim,

  Chodkiewiczu i Wołodyjowskim) nie stał wzorem dla Polskiej

  Harcerskiej Patriotycznej Młodzieży tak jak np. Zawisza Czarny !!


  http://zbigniew-grzymski.nowyekran.pl/post/67550,polska-rozgromila-rosje-w-bitwie-pod-kluszynem-dzisiaj-przed-402-laty
 • "Po co nam historia?"
  Znajomość historii jest potrzebna nie dla samej świadomości ale dla zminimalizowania błędów popełnianych w teraźniejszości i przyszłości.
  Hasło: "historia nauczycielką życia" jest ze wszech miar godne ciągłego powtarzania.


  "nie było jej celem fałszowanie historii, co wprowadzili bolszewicy"

  Nigdy fałszowanie historii przez sowietów nie było celem ale środkiem.


  Chciałabym jeszcze zwrócić uwagę na Pana tekst o 4 lipca, w którym pisze Pan: "pogrom/ prowokacja kielecka".
  Nie była to prowokacja bo nikt nie został sprowokowany do niczego ale staranie przygotowana przez sowietów akcja. Wykonanie mordu zostało przeprowadzone przez funkcjonariuszy sowieckich lub ubeckich pod czujnym okiem stacjonujących w Kielcach wojsk sowieckich. Kielczanie nie mają z tym mordem nic wspólnego.

  To, że urzędnicy państwowi przepraszają naród żydowski to znaczy tylko to, że czują się spadkobiercami tych, którzy mord sprokurowali.

  A swoją drogą czy na spotkaniu w ambasadzie amerykańskiej był tylko Pan, sekretarz ambasady i dziennikarz amerykański?

  To niemożliwe.. musiał być też agent sowiecki.
 • @Zbigniew-Grzymski 15:33:43
  Penetracja Polski przez obcą agenturę, to fakt niezaprzeczalny.
  UE dodatkowo karmi w różnoraki sposób obce wpływy. Jak zatem wyjaśni Pan fakt, że również J. Kaczyński i jego PiS był za akcesją Polski do UE.
  Jak to się stało, że takie poparcie stało sie w ogóle możliwe jako ponoć "patriotycznej" siły politycznej?
 • @Autor, @all
  Moja refleksja na temat nauczania/poznawania naszej historii jest taka: Warto by było sporządzić oś czasu. Daty na osi nie tylko latami, a również z dniami, żeby w ciągu roku kalendarzowego pamiętać o kolejnych rocznicach, dla przypominania. Obok osi zapisać po lewej stronie przyczyny zdarzenia historycznego, a po prawej jego ‘skutki’.
  Te negatywne i pozytywne.
  To nie ma być kronika, bo tak szczegółowymi zagadnieniami zajmą się pasjonaci historii. To ma być podstawowe kompendium dla przeciętnego ucznia i dorosłego, który powinien rozumieć historię, uczyć się z niej, wyciągać wnioski, a nie tylko znać daty, imiona, nazwiska …

  Szczegółowość takiej „osi” to zadanie dla profesjonalistów. Mamy takich?

  Wiele historycznych zdarzeń i ważnych dla niej osób ma pomniki w wielu miastach.
  Zwyczaj spotykania się uczniów/dorosłych pod tymi pomnikami w ‘rocznice’, utrwalałby w pamięci znaczenie ciągłości historycznej, kiedy przyczyny i skutki przy tej okazji byłyby powtarzane.

  Może mniej byłoby ‘wpadek’ Polaków, kiedy dziennikarze na ulicy pytają, ‘co to za data’, a pytani nie mają żadnych skojarzeń?

  Chyba nie wszystkie wydarzenia z naszej historii są jednakowo taką przywracającą pamięcią otaczane.
  Wydaje mi się, że nawet, jeśli składane są wieńce i światła pamięci pod różnymi pomnikami, to zbyt mało przypomina się owe ‘przyczyny’ i ‘skutki’.

  Jest taka piosenka „Każde pokolenie ma własny czas...” i jakoś zapominamy, że nasze dzieci nie pamiętają ‘kratek’ na wszystko, bo to był nasz czas, nie ich.
  Co mówić o czasach, których my nie pamiętamy i nikt nam o nich nie przypomni częściej, niż jedna lekcja historii w szkole?
 • @radosław1 17:17:08 co pan wyjezdzasz jak Filip z konopi PISem i Jaroslawem
  ni w piec ni w dziesiec.Cala Polska mazyla po 90 roku zeby oderwac sie od
  Moskowi wejsc do NATO i do UE zeby miec swobode poruszania sie i stac sie obywatelami zachodu.Unia obiecywala wielka pomoc Polsce, ale tez i jej niepodleglosc w samej uni .
  Jak z ta pomoca bylo dokladnie wiemy a jak sie niepodlegla Polska przeistoczyla w niewolniczy kraj nadwislanski to zasluga wszytkich Polakow
  ktorzy kazdego dnia dawali sobie nalozyc jarzmo globalizmu,to Polacy dokonali wyboru po 90roku rzadow postkomunistycznych,to Polacy nie kiwneli palcem kiedy sluzby okroglostolowe ze zdrajcami Walesa otaczajacymi go koszerdoradcami i mlodym Tuskiem obalili demokratycznie wybrany rzad Olszeskiego, a pozniej po 2llatach rzadow PISu, kiedy to pis oczyscil sie z szumowin nie wybraly rzadu, ktory szedl w przeciwnym kierunku jak wschod.Polacy wybrali dupowchodow unijnomoskalkich PObolszewie, ktora frymarczy Polska na lewo i na prawo.Prezciez ci poslowie zdrajcy sie sami nie wybrali.
  A w parlamencie europejskim Polske reprezentuja neobolszewicy hazarskiego pochodzeni zrodzinna tradycja siegajaca Stalina.
  Tak ze smieszne jest szczykanie Jaroslawem przy kazdej okazji.
 • W filmie "Braveheart" padają znamienne słowa
  Historia pisana jest przez tych, co wymordowali bohaterów, dlatego niezwykle istotne jest dochodzenie prawdy historycznej od czasów grubo przed Mieszkiem. Jest to historia prób mordowania narodu spokojnego, rolniczego ale miłującego swą ziemię i życie zgodnie z jej prawami. Życie zgodne z wiarą naszych ojców. Nasza historia to historia walki z dwoma ludami, Zgermanizowanymi ludami Słowian Zachodnich i Rusinami, Słowianami pod władzą Wikingów (Rurykowiczach). To oni przegnali przodków Piastów z Kijowa. Widzieliśmy to w czasie Reakcji Pogańskiej, gdy Czescy rycerze niszczący wszystko co chrześcijańskie w Polsce, Kazimierz Odnowiciel mieczami niemieckich Rycerzy, oraz wojów Rurykowiczów utopili w krwi marzenia o powrocie do wiary ojców, wiary zgodnej z rytmem przyrody.Historię Polski należy napisać od nowa odrzucając z niej wizje zaborców z Ratizbony, z Watykanu, Pruskich, Austriackich, Ruskich i wreszcie komunistycznych. Bo to oni byli tymi, co pisali historię po wymordowaniu bohaterów.
 • @radosław1 17:17:08
  radosław1:
  "......@Zbigniew-Grzymski 15:33:43
  Penetracja Polski przez obcą agenturę, to fakt niezaprzeczalny.
  UE dodatkowo karmi w różnoraki sposób obce wpływy. Jak zatem wyjaśni
  Pan fakt, że również J. Kaczyński i jego PiS był za akcesją Polski do UE.
  Jak to się stało, że takie poparcie stało sie w ogóle możliwe jako ponoć
  "patriotycznej" siły politycznej?........".
  ============================================

  Osobiście nigdy nie byłem za przystąpieniem Polski do UE ale

  absolutnie rozumiałem Kaczyńskich i PIS, którzy w takim przystąpieniu

  widzieli możliwość "skoku przemysłowo-gospodarczego" na bazie tzw.

  "Solidarności Unijnej" czyli dotacji finasowych na zniwelowanie różnić

  w rozwoju wewnątrz unii. Inaczej niż libero-postkomuszy ubekistański

  post-PRL-owski układ (przepoczwarzony w "lewicę"), który w przestąpieniu

  do uni widział szansę na utrwalenie swojej władzy w rozkradzinej przez

  siebie Polsce oraz ochronę przed lustracją ze strony Unii.

  w czerwcu 2003 roku 82% procent głosujących Polaków

  pod wpływem żydo-esbecko-postkomunistycznych mediów

  opowiedziało się radośnie za przystąpieniem do UE na bazie Traktatu

  Nicejskiego, który to traktat jednak gwarantował sygnotariuszom

  "Unię Ojczyzn" !!! a Polsce taką samą siłę głosu jak niemcom. !!!!!

  A więc dla Patriotycznych Polaków jak Kaczyńscy była to gwaracja

  zachowania Polskiej Suwerenności !!!!! i słusznie !!

  Wkrótce jednak nastąpiło GIGANTYCZNE OSZUSTWO,

  którego ofiarą padli przede wszystkim Polacy bo najwięcej w Unii

  stracili !!!

  Gwałcąc wolę narodów Irlandii, Holandii i Francji, które w referendach

  wypowiedziały się przeciw Traktatowi Lizbońskiemu czyli superpaństwu

  zarządzanemu przez hegemona - niemcy - przeforsowano Traktat Lizboński,

  który jest zaprzeczeniem "Unii Ojczyzm" i demokracji !!!

  a Polska została zepchnięta to roli dostarczyciela taniej siły roboczej !!!

  Każdy inteligentny człowiek wie, że Traktat Lizboński

  przeforsowali bez referendum i podpisali w Lizbonie Tusk z Sikorskim.

  Sejm parafował a Prezydent RP według kostytucji RP nie mający w takich

  przypadkach nic do powiedzenia musiał formalnie potwierdzić wolę rządu

  (PO-PSL) i Sejmu.

  Podpisanie Traktatu Lizbońskiego to dzieło Tuska (jak sam przyznał

  nawet go nie czytał !!!), jego polszewickiej bandy, SLD-owców i

  agro-komuchów Pawlaka, którzy bez referendum (żądanie PIS)

  zdradziecko wcisnęli Polakom degradując ich do roli pachołków

  niemiec i francji.

  Superpaństwo-UE na bazie niedemokratycznej lizbońskiej konstytucji

  pod wodzą franco-niemiec, z pomocą waluty euro niszczy gospodarczo

  słabsze państwa, kontroluje ich politykę wewnętrzną i zewnętrzną

  umacaniając za fryco niemcy - gospodarczo i politycznie.
 • @Zbigniew-Grzymski 19:52:04
  Bederman aż grzmiał w RM czym była i jest oraz czym będzie UE. Wystarczyło włączyć radio.
  Rozumiem Twoje wyjaśnienia. Nie mam pretensji o tę interpretację.
  Prawda jest jednak taka, że owe działania dyskwalifikują J. Kaczyńskiego jako wytrawnego patriotę.
  A szkoda.
 • Zbigniew-Grzymski 08.07.2012 16:12:45
  Tak, dlaczego o takich osobach zapominamy?

  Choć raczej zadałbym pytanie komu na tym zapomnieniu tak zależy?
 • @radosław1 03:11:24
  ".....@Zbigniew-Grzymski 19:52:04
  Bederman aż grzmiał w RM czym była i jest oraz czym będzie UE. ......
  ...............
  Prawda jest jednak taka, że owe działania dyskwalifikują J. Kaczyńskiego jako wytrawnego patriotę......"
  ===========================================

  Sorry, ale to jest kompletnie nonsensowne stwierdzenie

  na poziomie magla :)))))

  Równie dobrze można dyskwalifikować Piłsudskiego za to,

  że wykorzystał austriaków do odrodzenia Państwa Polskiego :)))))
 • @Zbigniew-Grzymski 10:42:02
  Nie jesteś w stanie przyjąć prostej logicznej prawdy.
  Jest Ci zapewne tak wygodnie, bo jak stracisz zaufanie do przywódcy, to kto Ci zostanie? I jest to nawet zrozumiałe.
  Inna sprawa, że doskonale wiem, iż stać Cię na istnienie i rozumowanie niezależne od zadrukowywania i zamulania rzeczywistości.
  Szkoda że tego szerzej nie wykorzystujesz.
 • @autor
  Zamiast cierpieć po szkodzie i umierać na barykadach albo rzucać się na bagnety, lepiej by było zacząć uprawiać Patriotyzm epoki pozytywizmu zamiast romantyzmu.
  Patrioci powinni wiedzieć, że "Wielkiej Polski" nie można wywalczyć, ją trzeba w pocie i trudzie zbudować.
 • @radosław1 14:43:22
  radosław1:
  ".....@Zbigniew-Grzymski 10:42:02
  Nie jesteś w stanie przyjąć prostej logicznej prawdy.
  Jest Ci zapewne tak wygodnie, bo jak stracisz zaufanie do przywódcy, to kto Ci zostanie? I jest to nawet zrozumiałe.
  Inna sprawa, że doskonale wiem, iż stać Cię na istnienie i rozumowanie niezależne od zadrukowywania i zamulania rzeczywistości.
  Szkoda że tego szerzej nie wykorzystujesz....."
  ============================================

  "Prosta logiczna prawda" istnieje tylko w arbuzach przygłupiastego

  prostactwa :)), które nie jest w stanie pojąć złożonej rzeczywistości

  i mundrkując tak jak ty ośmiesza się swoją cymbalską, trywialną

  filozofią :))))

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031