Gorące tematy: Ryszard Opara: „AMEN” Zabójstwo Adamowicza Smoleńsk Zostań BLOGEREM! RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
173 posty 0 komentarzy

Jeszcze o filmie o ojcach i matkach niemieckich, a raczej o jego skutkach

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Jeszcze o filmie o ojcach i matkach niemieckich, a raczej o jego skutkach

 Moja wyższość w dyskusji nad niemieckim filmem pt: „nasi ojcowie i nasze matki” lub może podobnie, polega na tym, że nie pofatygowałem się oglądać całego filmu, a jedynie przez przypadek obejrzałem fragment zawierający scenę z pociągiem z więźniami.

 

To mi wystarczyło jednak do stwierdzenia, że film jest po prostu dość ordynarną fałszywką zrobioną na polityczne zamówienie.

Obejrzałem również fragment „dyskusji” nad filmem, która była również nieporozumieniem jak i cały ten film.

Dla mnie wymowa tego filmu jest jednoznaczna: - jest on fragmentem zakrojonej na wielką skalę i kosztownej akcji prowadzonej w kierunku wykazania niewinności narodu niemieckiego i przerzucenia odpowiedzialności za bestialstwa II Wojny Światowej na „słowiańską hołotę” z Polakami na czele.

W związku z tym „artystyczny” wyraz tego filmu mnie nie interesuje i moim zdaniem nie powinien ten film uzyskać w Polsce debitu.

Akcja, o której mówię jest robiona przez określone koła niemieckie czerpiące z tego tytułu konkretne korzyści polityczne i nie tylko polityczne. Prezentowanie tej opcji politycznej, jako „punktu widzenia” współczesnego niemieckiego pokolenia jest prostym nadużyciem w stosunku do Niemców, a nie tylko w relacjach z innymi narodami, szczególnie z Polakami.

Szczególnie przykry jest fakt, że w akcji tej biorą udział Żydzi lub osoby podkreślające swoje żydowskie pochodzenia, jak choćby Spielberg, który w filmie „Lista Schindlera” zrobił bohatera z niemieckiego aferzysty zbijającego fortunę na żydowskich pieniądzach i kosztownościach płaconych za możliwość pracy przy produkcji niemieckiej amunicji używanej może nawet do uśmiercania Żydów. Nie omieszkał przy tym pokazać scenę, w której Polacy urągali Żydom idącym do getta. Można przy tym tylko zauważyć, że w filmowym wymiarze urąganie jest gorsze od mordowania i chyba o takie wrażenie chodziło.

Nieco łagodniejszy był Polański w „Pianiście”, w którym dobry Niemiec, wrażliwy na zabronioną muzykę Chopina chroni Żyda, ale przecież zanim po powstaniu samotnie ukrywał się Szpilman to przedtem musieli go Polacy przechowywać.

Polański, którego Polacy przechowali z narażeniem życia powinien był dobrze wiedzieć, po co i komu potrzebny był obraz „dobrego dla Żydów Niemca”, bo w filmowym wymiarze taka pojedyncza akcja nabiera wymiaru powszechnego.

Podobną rolę odegrał też ten niemiecki „uczony”, według własnego oświadczenia – żydowskiego pochodzenia, służący jako „rzeczoznawca” filmowym producentom.

Mamy, zatem do czynienia z jeszcze jednym filmem ukazującym „dobrych Niemców” w zestawieniu ze „złymi Polakami”, które zresztą stanowią część znacznie szerszej akcji we wszystkich środkach przekazu z wykorzystaniem znanych postaci z pierwszoplanowymi politykami, jak choćby Obamą, na czele.

Natomiast nie nakręcono filmu o tysiącach Polaków poświęcających swoje życie dla ratowania Żydów.

Po wielu latach przypomniano sobie o Sendlerowej, ale tylko w odpowiedniej izolacji od środowiska, w którym działała. Tak się składa, że Sendlerową poznałem osobiście na wiele lat przed nagłośnieniem jej postaci, była bowiem dwukrotnie /sic!/ żoną mojego bliskiego i zaprzyjaźnionego współpracownika Mieczysława Sendlera.

Nie rozmawialiśmy wiele na ten temat, ale doskonale pamiętam jej oświadczenie, że przecież w całej tej akcji ratowania żydowskich dzieci byłam „małym trybikiem”, największa zasługa to tych, którzy po wyprowadzeniu dzieci z getta je przechowywali, a były to niemal wyłącznie siostry zakonne. Tylko, że to już zupełnie nie pasuje do propagandowej akcji zmierzającej do „pisania historii na nowo”. Tak jak nie pasują niektóre postacie z „Żegoty” jak choćby Zofia Kossak – Szczucka / a raczej już wtedy –Szatkowska/, którą z racji „Pożogi” określono, jako antysemitkę.

Świadczy to o jednym, a mianowicie o całkowitym niezrozumieniu postawy chrześcijańskiej, co zresztą znajduje wyraz w całej tej akcji.

 

Jak Polacy powinni odnieść się do całej tej stale narastającej fali zmierzającej do przerzucenia odpowiedzialności za zbrodnie z katów na ofiary?

W odróżnieniu od Żydów Polska nie prowadzi akcji zwalczającej szkalowanie pozwalając na bezkarną obrazę narodu, a władze w Warszawie biorą jeszcze udział w „hańbieniu Polski”, o czym niedawno pisałem.

Radykalnym rozwiązaniem byłby prowadzenie równorzędnej akcji w różnorodnej formie z pozwami sądowymi włącznie, w pierwszej kolejności należałoby pozwać do sądu Obamę za „polskie obozy”, za które nigdy w satysfakcjonującej formie nie przeprosił. Akcja taka wymaga jednak olbrzymich nakładów finansowych o zwrot, których trzeba by było sądzić się z kolei z rządem federalnym Niemiec będącym według własnego oświadczenia prawnym spadkobiercą III Rzeszy.

Można też ograniczyć przeciwdziałania ogłaszając „białą księgę” o prawdzie i licząc na zmęczenie przeciwnika. Z pewnością zaś nie można dopuścić do bezkarnego uprawiania tej haniebnej i przestępczej propagandy na terenie Polski, a korzystając z powszechności prawa unijnego domagać się tego samego od krajów unijnych.

KOMENTARZE

 • Niemcy to nam zgotowali , nie ma przebaczenia , NIGDY !!!!!
  Ich nazi ojcowie , ich nazi matki , siepacze , mordercy

  http://www.youtube.com/watch?v=kSR0njGH1Ho&feature=player_embedded
 • ---------WSŁUCHAJ się !!! MÓZG NARODU !!!
  ----------------------- DLATEGO PŁACIMY !!!!! http://www.youtube.com/watch?v=vYInRi-twbo
 • ----------------
  http://www.youtube.com/watch?v=aVD-lgaLOs0&feature=player_embedded
 • ---
  http://www.youtube.com/watch?v=NlCJBxEAVT4
 • -------
  http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2013/04/kim-byli-ci-sowianie-to.html
 • Temat zastępczy i wypływa akurat teraz
  by przykryć dyskusję o finansowaniu partii politycznych
 • @nikander 20:13:31
  Pomyliłeś forum , to nie jest Onet , tam lepiej się chyba czujesz
 • Czy na podstawie jednej sceny można oceniać wartość filmu?
  Czy na podstawie jednego akapitu można oceniać wartość książki?
  Czy na podstawie sceny z powieszonym chłopem, w Ogniem i Mieczem można oceniać konflikt polsko-kozacki i wyciągać wnioski?

  Nie mogę autorowi zarzucić, bardzo szczególną scenę filmu wybrał, bo w większości recenzji ludzi którzy zadali sobie trud obejrzenia całości i oceny filmu a nie sceny akurat ta scena wskazywana jest jako dość odbiegająca od prawdy historycznej.
  Również ocena działań niemieckich na terenach Polski i nie tylko nie budzi wątpliwości dla żadnego Polaka i chyba nie można przypuszczać, że ktoś uzna iż przyszli do Polski z działalnością humanitarną, lub dla rozdzielenia skonfliktowanych stron. Niemcy, Ukraińcy w tym okresie dopuścili się zbrodni eliminujących ich spośród ludzi cywilizowanych.

  "Dla mnie wymowa tego filmu jest jednoznaczna: - jest on fragmentem zakrojonej na wielką skalę i kosztownej akcji prowadzonej w kierunku wykazania niewinności narodu niemieckiego i przerzucenia odpowiedzialności za bestialstwa II Wojny Światowej na „słowiańską hołotę” z Polakami na czele." - na podstawie jednej sceny ??????? Dość odważne stwierdzenie.

  Nikt poważny nie ocenia pracy na podstawie wyrwanego z kontekstu zdania. Dlatego myślę, że widziałeś autorze cały film z nastawieniem iż jest to film antypolski i opisałeś scenę, która rzeczywiście tak może być odczytana bo ona potwierdziła z góry założoną tezę, tego Pan oczekiwał i tego szukał. Oczywiście jest to moja ocena i w żadnym przypadku nieprawdy Panu nie zarzucam.
 • @KrisJora 20:24:41
  Film oglądałem. Jak na tak trudną materię można było zrobić więcej błędów. Nie jestem z Podhala. Nie patrzę na sprawę z pozycji folksdojcza zapewniam.
 • @nikander 20:47:05
  No nieźle dajesz, "można było zrobić więcej błędów", pewnie że tak. Te które zrobiono to nie błędy, a wielbłądy, które powinny dyskwalifikować ten film w oczach nas, Polaków.
  Czy to znaczy, że jakbyś był z Podhala, to patrzyłbyś na to z pozycji folksdojcza? Chory jesteś, czy może napity?
 • @nikander 20:47:05
  Najwięcej o tym filmie mają do powiedzenia, ci co usłyszeli od polityków, że oglądać "nie wolno". Tyle lat od upadku socjalizmu a ludzie nadal boją się samodzielnie pomyśleć. A jeśli ktoś odważy się wyrazić własne zdanie wtedy natychmiast należy go zniszczyć, "bolszewik", "folksdojcz"... co tam ślina na język przyniesie.
  Tak jak autor który opisuje jedną scenę, która potwierdziła jego odgórne założenie.

  Co się dzieje z Polską, co się dzieje z Polakami. Czyż naprawdę musimy szyję pchać z jednej obroży w drugą?
 • @Bogdan 20:57:17
  Żyję trochę dłużej i trochę więcej historii znam z "pierwszej ręki". Ale co tam. Ważniejsze to w, co każą wierzyć.
 • czas położyć karty na stół !!!
  Niemcy nie są winni że nakręcili takie głupoty !!! Konsultantem historycznym jak wynikło z debaty po tym filmie był Niemiec który wyraźnie powiedział że jest Żydem !!! i zna historię !!! Myślę że teraz Polacy powinni nakręcić film o sowieckich aparatczykach , NKW-dzistach którzy wymordowali miliony ludzi i dziesiątki a może nawet setki tysięcy Polaków. Kim oni tak naprawdę byli ??? Z danych historycznych wynika że w 85% to byli Żydzi !!!! W tym filmie uderzyli w naszą ,,Świętość Narodową ‘’ ŻOŁNIERZY AK !!! Riposta powinna być natychmiastowa !!! Dosyć milczenia, niech wszyscy zobaczą jaki wspaniały łagodny i dobroduszny jest ,,naród wybrany’’ Nie będzie dalej Żyd pluł nam w twarz !!!
 • @Zawisza Niebieski 20:59:03
  No cóż. Wyszło, ze nie jest to juz tylko "przykrycie tematu" ale próba odebrania zagryziackiego paliwa.
 • a czemu nie zbudować muzeum przeciwko okupacji w domu
  okupowanym przez Erykę w czasie wojny ?

  wystarczy parę groszy, a będzie bolesne.
 • @Zawisza Niebieski 20:36:11
  to nie jest jedno zdanie,

  cały czas Polacy są pokazywani jako bezrozumne zwierzęta, antysemickie psy, do wywąchiwania Żydów.
 • @nikander 20:47:05
  Pewnie, przecież Polacy mogliby tych z wagonu upiec na ruszcie.

  co się chłopie z tobą stało, chyba, że ktoś inny się pod twoje pseudo podszywa.
 • moje podsumowanie niemieckiej oceny Polaków
  http://interesariusz.nowyekran.net/post/94384,niemcy-przyszli-polakom-z-antyzydowska-odsiecza
 • @interesariusz z PL 21:38:37
  Nie ulega wątpliwości, ze ta scena była tym "wielbłędem" Jednak z pozycji zydowskich mogło to wyglądac tak:

  "...
  Żydzi na Madagaskar – przedwojenne hasło obozu narodowego, które było wezwaniem do deportowania 70 tysięcy Żydów, a docelowo całej ludności żydowskiej, na tę wyspę w celu stworzenia tam ośrodka osadnictwa żydowskiego. Hasło miało charakter antysemicki. W Polsce hasło szerzyła skrajna prawica, dążąca do usunięcia Żydów z kraju. Było też krytykowane przez środowiska syjonistyczne, które postulowały osadnictwo żydowskie na terenach dzisiejszej Ugandy (chociaż ostatecznie wybrano jednak Palestynę).

  Pomysł powstał w związku z dyskutowanym przed II wojną światową pomiędzy rządami polskim i francuskim (z inicjatywy francuskiego ministra Mariusa Mouteta) pomysłem przekazania Madagaskaru – wówczas francuskiej kolonii – Polsce. Madagaskar miał stać się polskim terytorium zamorskim, pozyskanym drogą cesji od Republiki Francuskiej. W 1937 na Madagaskar udała się specjalna polska komisja rządowa (Komisja Studiów), pod przewodnictwem majora Mieczysława Lepeckiego, byłego współpracownika marszałka Piłsudskiego, w skład której wchodzili również Leon Alter (Żydowskie Towarzystwo Opieki nad Emigrantami), Solomon (rolnik) celem oceny możliwości realizacji tego planu. Zamierzenia te pokrzyżowała krytyka w prasie zarówno lokalnej, jak i francuskiej, i plany te skończyły się na dyskusji, a ostatecznie pogrzebał je wybuch II wojny światowej.
  ..."
  za Wikipedia.

  Problem żydowski w Polsce istniał w różnych ugrupowaniach z różną intensywnością.
 • @Autor
  Postawił Pan dobrą tezę, że film jest częścią szeroko zakrojonej akcji wybielania Niemców. Niestety zabiera się Pan za recenzję filmu, którego nie widział. Ja obejrzałem wszystkie odcinki i widzę tyle, że jest on dobrze zrealizowany, na poziomie którego polska kinematografia nie osiągnęła. Przecież to nie dokument, a fabuła, wszyscy oburzają się jakby miał on przedstawiać prawdę historyczną, a to film jak Rambo czy też Terminator czy inna Bonanza..
  Rozumiem, gdyby film nazywano dokumentem fabularyzowanym to zarzuty były by słuszne, a to jest rozrywka na dobrym poziomie i tyle. To że Niemcy zostali przedstawieni z różnych perspektyw,a Polacy w mniejszym spektrum to tylko i wyłącznie fabuła zdeterminowana miejscem powstania filmu. Zacząłem oglądać film uzbrojony w recenzje jak Pańskie i spodziewałem się karykatury tego co naprawdę zobaczyłem, Film nie jest żadną prawdą historyczną, to tylko fabuła nie różniąca się od "Szybkich i wściekłych", rozrywka na wieczór i tyle..
  Czytając wcześniej recenzje widziałem oczyma wyobraźni Polaków eksterminujących żydów, a nic takiego nie miało miejsca w filmie.

  Dużo ciekawszą sprawą od samego filmu było przedstawianie debaty na jego temat przez TVP1, gdzie padało wszędzie "profesor Sz.W. i eksperci". Tylko Sz.W. był promowany, reszty imiona i nazwiska były wrzucane do wora "eksperci".. Samą debatę wyłączyłem po 30minutach, bo to była zwykła ustawka udowadniająca "antysemityzm" Polaków..

  P.S. W wagonie byli Polacy, ewentualnie Polacy wyznania mojżeszowego, Izrael nie istniał! To byli obywatele Polski, a że trochę inni to pretensje do Piłsudskiego sajanina i mu podobnych jak Kazimierz wielki co to pozwolili na niezasymilowanie się tej mniejszości. Nie można podważyć faktu, że mógł zdarzyć się żołnierz AK, co to nie miał ochoty ratować tych z wagonu.. ja sam nie wiem czy bym ich ratował..
 • @nikander 21:48:21
  nie wiem, czy dobrze rozumiesz moje stanowisko,

  tu nie chodzi o antysemityzm, zwykły antysemityzm,

  tu chodzi o to, że Polaków przedstawiono jako bezrozumnych dzikusów , rozpoznających Żydów po smrodzie, nie umiejących zrobić żadnej zasadzki, patrzących tylko napełnienia kałduna, którzy nie tylko Żydów, ale i swoich bez żadnych skrupułów zamykają na powrót w niemieckim wagonie, a Żyda-Niemca, który Żydów wypuszcza, gotowi są zlinczować.

  Polskie filmy wojenne przedstawiały Niemców jako cynicznych morderców, czasem idiotów, ale nie robiły z nich zwierząt. Do takiej pogardy dla istoty kudzkiej nigdy się nie posunęliśmy.
 • @interesariusz z PL 22:04:32
  a Krzyżacy Sienkiewicza? dość jednostronnie opisują Polaków i Niemców.. ten film mimo wszystko był bardziej obiektywny od "Krzyżaków", przecież Niemcy zostali tam opisani jednostronnie, jak zwierzęta, nie wnikano w głębię uczuć jak w przypadku Zbyszka..
  To wszystko fabuła i tyle.. pomyślmy raczej jakby tu zrealizować film historyczny o czasach powojennych opisujący karierę Szynukowiczów i familii jego obecnej żony.. To byłby dokument na miarę Oskara, gdyby tylko oskar nie był obrzezany..
 • @wk..ny 21:56:08
  ach, Ty byś ich nie ratował, nawet byś dołożył wysiłku zatrzaśnięcia drzwi.

  No to wszystkow o Tobie wiemy.

  Ponadto, w wagonie Żydzi stanowili większość. Polacy też tam byli. I AK wiedząc o tym zatrzasnęło drzwi?!

  Idź się bujać.
 • Wygramy!!!!!!
  Dyskusja pod tą notką przekonuje mnie, że jednak wbrew mojemu pesymizmowi, Polska ma jeszcze szanse wygrania w tej nie wypowiedzianej wojnie. Co mnie napawa takim optymizmem?
  Głupota przedstawicieli wrogiego obozu. Nie mówię o tych najgroźniejszych wrogach, ale miejscowych zdrajcach - kosmopolitach. Z taką głupotą to nawet nieudolni polscy "prawicowcy" nie powinni mieć problemu.
 • @wk..ny 22:13:33
  Ach, Krzyżacy to Niemcy, nie wiedziałem.

  Ponadto, Sienkiewicz opisywał historię, ten film opisuje współczesność, i to z bardzo merkantylnym zamiarem.
 • ----------NA POTEM !! po kłótni - dla relaksu
  https://www.youtube.com/watch?v=FZgwIAR8f58
 • @nikander 20:47:05
  > Nie jestem z Podhala. Nie patrzę na sprawę z pozycji folksdojcza

  O!!! Widzę, że masz nowych wrogów. Po katolickich "pojebach" i "żydłakach" przyszedł czas na górali. To w sumie dobrze, bo za tych pojebów, mógłbyś czasem od sąsiadów po gębie nabrać, a z Podhala nikt się nie pofatyguje....
 • po co?
  jak się chce kogoś zaatakować to najpierw go trzeba obrzydzić. Tak samo obrzydzenie się ptrzydaje kiedy tyrzeba uzazasadnić bierność w sytuacji kiedy ten obrzydzany będzie atakowany. Domyślam się, że w gronie tych 60 krajów co zakupiły film są nasi sojusznicy z NATO
 • -------------ZAPAMIĘTAJCIE !!
  ------- ŻYDOSKA METODA !!! -------
  --jak nie możesz pokonać wroga !! ośmiesz go !! z GŁUPCEM ! nikt !!! poważnie NIE BĘDZIE ROZMAWIAĆ !!!!!!!!!!!!!!!!
 • @nikander 21:18:28
  Niech Pan zobaczy jak te dwie partie współpracują ze sobą, gdyby nie wypowiedzi miernych polityków jak Błaszczak połowa z tych ludzi co oglądali ten film by go zobaczyła, nie byłoby tak ogromnej reklamy politycznej.

  Można to ocenić na dwa sposoby, albo politycy PiS współpracują z PO w odciąganiu uwagi społecznej od ważnieszych spraw albo są kompletnymi idiotami i dają się w takie zagrywki wciągać. Czy pierwszy to raz? Wiec czy takim ludziom można powierzyć rządy nad krajem?
  Kaczyński odizolował się od świata zewnętrznego ludźmi bardzo nijakimi, mierny ale wierny, usunął ze swego otoczenia ludzi, którzy potrafili trzymać format z którymi można było się zgadzać lub nie, ale trzymali format. Taki tego efekt, że PO wodzi ich za nos a ci w glorii pożytecznego idioty realizują cele PO.
 • ----WAŻNE !! ktoś przeczytał ?????
  http://abudzyk.nowyekran.net/post/94416,minister-sprawiedliwosci-marek-biernacki
 • tam "niemcy", a tu "polacy"
  https://www.youtube.com/watch?v=xcoXn6JdKzE
 • Autor
  10/10
 • SPRAWA WYBIELANIA EINSATZ-KOMMAND JESZCZE PRZED NAMI...
  Bohdan Poręba zauważył, że idzie akcja dezawuowania Polskich Termopil, czyli Wizny, która jest częścią wielkiej sagi o bohaterstwie Polaków z Podlasia. To jest skoordynowane z wybielaniem Sowietów i zatajaniem roli WASP-ów w wydaniu milionów Słowian na rzeź w wieku XX-tym. To jest MEGA sprawa polityczna. W ramach samoobrony - wesprzyjmy Bohdana Porębę i Fundację Polskie Gniazdo.
  Oto film:
  http://www.youtube.com/watch?v=4jjtEKMzipU
 • ----------- SZANOWNY Panie Poręba !!
  --Polska przegrała z kościołem !! zbiorą na Pana pomysły parę groszy !! miliony poszły na !!! Licheń / Opatrzność bożą / na żony -córki / kochanki kleru ! / - TAK WYRAŻA się -POLSKI PATRIOTYZM --nie miej Pan złudzeń !!

  ----WIEM co mówię !!! i BOLEJĘ
 • @mirek ma rację!
  „W tym filmie uderzyli w naszą ,,Świętość Narodową ‘’ ŻOŁNIERZY AK !!!”
  Przedstawili ich jako „anty-semitów”, czyli dokładnie z punktu widzenia bandytów żydo-komuny, takich jak:
  Josek Goldberg „Różański” http://en.wikipedia.org/wiki/J%C3%B3zef_R%C3%B3%C5%BCa%C5%84ski
  Beniamin Goldberg „Jerzy Borejsza” http://en.wikipedia.org/wiki/Jerzy_Borejsza
  Julia Brystiger http://pl.wikipedia.org/wiki/Julia_Brystiger, itd., itd.

  Jest to haniebne oszczerstwo, gdyż w tamtych czasach nikt jeszcze nie zdawał sobie sprawy z faktu, że to właśnie Żydzi zorganizowali atak na katolicką Polskę. Jak wspominają weterani: „Walczyliśmy z OKUPANTEM, a dopiero po wojnie powiedziano nam, że byliśmi 'komunistami'.” Zatem jeszcze raz:
  II-ga Wojna Światowa była zderzeniem dwóch grup żydo-komunistycznych z totalitarnym zamiarem podboju świata. Jak wiadomo, początkowo współpracowali ze soba. (Pakt Ribbentrop-Mołotow).
  Żydowscy organizatorzy po stronie niemieckiej:
  1. Żydo-komunistyczna Bawarska Republika Radziecka;
  2. Zionistische Vereinigung für Deutschland (ZVfD) - prężna organizacja syjonistów niemieckich, która stała się podporą (10%) Socjalistyczno-Robotniczej partia Hitlera, NSDAP;
  3. Fritz Haber - chemik, opracował produkcję Cyklonu B;
  4. Szef Policji Bezpieczeństwa i SD, SS-obergruppen-führer, kierownik Głównego Urzędu Bezpieczeństwa SS Reinhard Heydrich;
  5. Wolnomularz Podpułkownik SS Adolf Eichmann;
  6. Instruktor SS Prof. Bostowitsch;
  7. Marszałek Polowy Erhard Milch;
  8. Dyrektor Akademii Prawa Niemieckiego i Generalny Gubernator w Polsce Hans Frank;
  9. Szeregi żydowskich żołnierzy Hitlera (http://hotnews.pl/artpolska-1229.html);
  10. Kapo w obozach;
  11. Jüdischer Ordnungsdienst (http://pl.wikipedia.org/wiki/J%C3%BCdischer_Ordnungsdienst)
  12. Sadystyczna Żydowska Policja „OD Gruppen” odpowiedzialna za utrzymanie porządku na terenach okupowanych przez Nazistów (http://thisiszionism.blogspot.com/2008/08/hitlers-jewish-police.html).

  Główni żydowscy organizatorzy ludobójstwa po stronie sowieckiej:
  Leon Bronstein (Trotsky), Grigory Apfelbaum (Zinoviev), Solomon Lozovsky, Maxim Wallach (Litvinov), Yuri Andropov, Jacob Sverdlov, Jacob Yurovsky, Mikhail Kaganovich, Genrikh Yagoda, Matvei Berman, Naftaly Frenkel, Boris Berman, Leiba Lazarevich Feldbin, Yonash Yakir, Yakov ("Yankel") Kreiser, David Dragonsky, Haim Fomin, Józef (Izaak Fleischfarb) Światło, Sergei Eisenstein, i ludowy komisarz d/s wewnętrznych Ławrientij Beria.

  „Dosyć milczenia, niech wszyscy zobaczą jaki wspaniały łagodny i dobroduszny jest ,,naród wybrany’’. Nie będzie dalej Żyd pluł nam w twarz !!! „
 • @Czartoryski 08:14:45
  I tu dochodzimy do sedna. Hitler demokratycznie doszedł do władzy pod hasłami wyzwolenia Niemiec z niewoli odsetkowej. Ta "niewola" była jednoznacznie kojarzona. Sprawa zaczęła żyć własnym życiem i wymknęła się spod kontroli. Teraz może być podobnie.
 • @KrisJora 18:14:26/ KTO JEST WINIEN?
  kto jest odpowiedzialny za wyzwolenie tak potężnych pokładów zła?
  przecież przeciętny człowiek pragnie żyć w pokoju, nie chce zabijać, ani nie chce być ofiarą. ten film pokazuje jak taki właśnie (każdy) człowiek w określonych okolicznościach zmienia się w bestię i maszynę do zabijania.

  autorzy wpadają we własnoręcznie wykopany dołek gdy niechcący lub świadomie usprawiedliwiają zbrodnie napastników, a tych napadniętych pokazują jako jeszcze gorszych, bo bez uczuć(!?). czyżby z naiwności?

  ktokolwiek stoi za tą niezdarną produkcją pokazującą Niemców w pozytywnym świetle, a Polaków w negatywnym, po prostu manipuluje i podjudza jednych przeciwko drugim.
  a po środku ci trzeci, niewinni i jak zawsze nie wiadomo dlaczego pokrzywdzeni. historia kołem się toczy, więc co dalej?

  takie właśnie manipulacje doprowadziły już nie raz do okropności wyżej wspomnianych. czy dzisiejszy kryzys także sztucznie wywołany przez te same ośrodki, bo pieniądze kontrolowane są na całym świecie od setek lat przez tę samą grupę, ma prowadzić do takich samych skutków? - czy tak będzie zależy od naszej przytomności i działań.

  wracając do zasadniczego pytania KTO JEST WINIEN?, odpowiedzmy najpierw na kilka innych:
  - kto wywołał kryzys i beznadzieję lat 30tych i kto podsuwając posuniętym do ostateczności ludziom "rozwiązanie" wysłał ich na bandycką wojnę?
  - skąd się nagle znalazły na to pieniądze, których zabrakło na poprawę życia głodujących narodów?
  - czy Hitler działał sam, czy był wspierany przez tych samych, którzy świadomie wywołali kryzys?
  - kto na tej wojnie najwięcej skorzystał i kto najwięcej stracił?

  nie dajmy się wciągąć w nienawiść skierowaną przeciwko innym narodom, nauczmy się rozpoznawać faktycznego wroga.
 • ---NIEMCY na nowo piszą swoją historię - z generalicją 3rzeszy w tle
  http://www.prisonplanet.pl/ekonomia/kartel_rezerwy_federalnej,p1690455081
 • @danz 09:46:36 nikaderTa "niewola" była jednoznacznie kojarzona. Sprawa zaczęła żyć własnym życiem i wymknęła się spod kontroli"
  .
  w tej wojnie zginęło ok 100mln ludzi, o których ani słowa. za to ciągle słyszymy o holokauście "wybranych". - czy oni nas mają za idiotów??

  antysemityzm jest kreowany w celu izolowania Żydów od reszty świata i kręcenia kolejnych geszeftów przez tzw "elity".
 • @Zawisza Niebieski 20:36:11
  Ja w odróżnieniu od Autora ,obejrzałem 3 częsci i Wiesz co kolego MAM IDENTYCZNE WNIOSKI JAK AUTOR,CHYLĘ CZOŁA NAD WNIKLIWOŚCIĄ TEGO CZŁOWIEKA.
 • @liberalkonserwatywny 14:16:00
  Również obejrzałem trzy...chociaż pierwszy odcinek zupełnie przypadkowo.
  Państwo niemieckie pokazuje swojemu społeczeństwu , że ....
  No właśnie , że co ?
  Moim zdaniem w płaszczyźnie międzynarodowej :
  1.odbudowaliśmy potęgę i możemy na nowo pisać historię,ludzkość kupi każdą telenowelę , patrz 11 września, pogrzeb Bin Ladena,
  2.Słowianie ,to zwierzęta , rozpoznają obcych węchem (Polacy),lubią bić (Ukraińcy), gwałcić (Rosjanie)
  3.z Amerykanami da się współpracować , doceniają kompetencje gestapowców

  Obejrzeliśmy sfilmowaną doktrynę narodu niemieckiego.
  Budzi ona tysiącletnie doświadczenie , że jak świat światem Niemiec nie będzie dla Polaka bratem.
  I to jest wartość emisji tego filmu.
  Sprawa Żydów jest marginesem...,choć ciekawym. Ja nie wiedziałem , że do 1941 roku Żydzi w Berlinie mogli się bawić , przecież naziści od 1933 roku takm ich nienawidzili ...Publicyści mają nowe pole do popisu z filo i antysyjonizmem.

  Zapraszam http://zbigniewjacniacki-zyciemojeinasze.blogspot.com/2013/06/czy-mozna-zbudowac-lepszy-swiat-bez.html
 • @zbigniew1108 15:54:19/ "Sprawa Żydów jest marginesem...,choć ciekawym..."
  .
  otóż właśnie sprawa Żydów jest centralnym tematem tego filmu. dopiero na jej tle pokazani są Niemcy i Polacy, właśnie w aspekcie ich relacji do Żydów.
  wojna została wywołana poprzez ekonomiczne zniewolenie narodów, głównie Niemców. to tam, nie przypadkiem kryzys ekonomiczny lat 30tych objawił się najostrzej.
  tylko zdesperowany i zdyscyplinowany naród pod właściwym przywództwem i hasłami mógł być dokonać tego, co zaplanowali "architekci" tamtych wydarzeń
 • @interesariusz z PL 22:29:52
  Krzyżacy to byli oczywiście Brazylijczycy, a nie Niemcy.. ja napisałem że nie wiem jak bym się zachował i tyle.. oboje nie żyliśmy w tamtych czasach.. Nie generalizuj, to nie AK zatrzasnęło drzwi!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! tylko jeden człowiek!

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031